Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Švýcarský Chur - město, z něhož můžete všemi směry vyrážet na lyže

Chur obklopují ze všech stran Alpy a můžete si vybírat, kam odtud zamíříte na lyže. Nedaleko leží Davos, ještě blíže to je do nově propojeného areálu Arosa-Lenzerheide a dlouhá cesta to odtud není ani do dalšího lyžařského střediska nad trojicí městeček Flims Laax Falera. Cestovat z Churu na lyže můžete vlakem, a to zcela zdarma!

Chur je nejstarším švýcarským městem a zdobí jej domy z 16. až 18. století. Město v historii těžilo ze své polohy. Stojí na místě, kudy procházely konvoje se zbožím mířící přes alpské průsmyky. Kdo si chce užít zimu v historickém městě a poznat různá lyžařská střediska, neudělá chybu, když se ubytuje přímo v Churu. Z Prahy sem lze autem dojet za šest hodin, z Brna vede nejrychlejší cesta přes hlavní město.

Švýcarský Chur

Menší lyžařský areál je k dispozici také přímo v Churu. Kousek od centra města je stanice lanovky, která vyváží lyžaře nad město. Chur leží 600 metrů nad mořem, ale kabinkami vyjedete až do výšky 2 200 metrů. Dolů vedou sjezdovky všech náročností. 

Kdo chce zažít pravé alpské sjezdy, zamíří do letos nově propojeného areálu Arosa-Lenzerheide. Patří k němu 238 kilometrů sjezdovek. Stačí mít skipas a pojedete z Churu do Arosy vlakem nebo do Lenzerheide poštovním autobusem zcela zadarmo. Anebo vyrazíte do Davosu, který se chlubí sítí 320 kilometrů sjezdových tratí. Také do tohoto nejvýše položeného města v Evropě dojedete vlakem bez příplatku. Jízdenka na Rhétskou dráhu zároveň funguje jako skipas, navíc zaplatíte jen jeden frank.

Švýcarský Chur

Večery pak lze trávit v historickém Churu, který se zanedlouho stane největší švýcarskou zónou bez aut.  Po celodenním lyžování přijdou vhod místní kulinářské speciality. V řeznictví narazíte na salám z jelena, v cukrárně si můžete dát tradiční hruškový chléb nebo ořechový koláč. V restauraci si zase objednáte speciální alpské sushi - namísto ryb a rýže dostanete závitek s kroupami, sýrem a sušeným masem. Za ochutnání rozhodně stojí místní specialita Röteli. Červený likér z třešní je tradičním pitím kantonu Graubünden. A po večeři si objednejte půllitr piva Calanda. Jedno z nejznámějších švýcarských piv se vyrábí právě v Churu. Jméno piva pochází od stejnojmenného alpského vrcholu nad městem.

Švýcarský Chur

Milovníky filmu patrně přiláká Gigers Bar. Nese jméno a náměty autora postavy ze slavného filmu Vetřelec. Hans Rudolf Giger se narodil právě v Churu. Après ski s Vetřelcem nikde jinde na světě nezažijete!

- PR článek -

Článek byl zobrazen 2 781 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko