Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Klosters je klidná oáza s atmosférou horského venkova

Švýcarské středisko Klosters leží jen 15 km od většího a významnějšího horského střediska Davos, s nímž je spojeno do jednoho velkého lyžařského centra vlakovou dopravou. Klosters je však spíše poklidné městečko s řadou tradičních dřevěných staveb a příjemnou horskou atmosférou. Ale i léto je v tomto horském středisku velmi atraktivní.

Návštěvníci hledající odpočinek jistě pobudou spíše ve venkovsky poklidné obci Klosters, která si dodnes uchovala svůj pohodový ráz. Zimní středisko ležící v nadmořské výšce kolem 1 200 metrů je spojeno s nejvyšším vrcholem oblasti (Weissfluhgipfel - 2 844 m) kabinkovou lanovkou. Klosters nabízí k lyžování ještě sjezdovky na severní stěně Rätschenjochu (2 602 m). Zajímavým hitem pro turisty ubytované ve středisku je možnost bezplatného využívání místních lanovek.

Klosters

Přestože první lyžařský klub byl v Klosters založen už v roce 1905, zůstala tato tradiční obec po dlouhou dobu lyžařskými turisty neobjevena. Snad proto si zachovala svůj venkovsky nerušený charakter až dodnes. Starobylé stylové domy ze dřeva a románské kamenné domy vyzařují tak jako v dřívějších dobách příjemnou pohostinnost.

Historie tohoto horského městečka se začala psát v roce 1220, kdy byl v údolí říček Schlappinbach a Landquart založen klášter sv. Jakuba a sv. Kryštofa. Tento klášter dal jméno celému městečku. Z původního kláštera se do současnosti dochoval jen kostel sv. Jakuba pocházející z počátku 13. století. Současný vzhled však získal kostel různými stavebními úpravami až v 19. století, například autorem vitráží je Augusto Giacometti. Věž tohoto kostela je jedinou částí, která byla zachována v původním stavu.

Z původní zemědělské osady se začalo městečko měnit v turistické centrum asi v roce 1870. V té době sem byla prodloužena železnice – Rhätischen Bahn a byl tu postaven první hotel. V současné době je Klosters místem stvořeným přímo pro relaxaci, výlety a sportování zaručující zajímavé a příjemné zážitky.

Klosters je středisko, které svým návštěvníkům zajistí zábavu v kterékoli roční době za jakéhokoliv počasí. V tomto zimním středisku se určitě nebudete nudit ani v létě. Region Klosters nabízí vhodné podmínky pro cyklisty všech generací na cyklistických tratích čítajících asi 230 km. Vybírat je možné z několika cyklistických stezek různých stupňů obtížnosti - náročných MTB stezek i cyklostezek pro nenáročné.

Zmíněná oblast disponuje, krásnými horskými jezery, s inline-bruslostezkami a množstvím turistických stezek. Příkladem je okružní výlet Parsenn Panorama, který začíná v Klosters, pokračuje přes Gotschnagrat a končí v Davosu. Doporučenou inline-stezkou je například ta v údolí Dischmatal. U údolní stanice lanovky Jakobshorn je inline-fun park.

V létě se v této oblasti nabízí golfové hřiště a dále tu na hosty čekají bazény s atrakcemi, tenisové kurty a velké sportovní centrum s lezeckou stěnou (4 m, 3 stupně obtížnosti). Z vyhřívaného (23,5 °C) koupaliště v Klosters (Doggiloch) je pěkný výhled na masiv Silvretty. Kromě bazénu pro plavce je tu i menší bazének s atrakcemi pro děti, bazén se skákadlem a klouzačka.

V Klosters si turisté mohou zahrát stolní tenis, squash, badminton nebo minigolf. Nabízí se zde i adrenalinový paragliding a nadšené horolezce potěší ledovec Silvretta. Návštěvníci mohou zdejší kraj projet také na koňském hřbetu. Zkušení jezdci se mohou vydat na 2 až 3 denní výlet, ale rodiny s dětmi si mohou zakoupit jen projížďku s piknikem a grilováním a pro ty, kteří vědí o koních jen velmi málo a ještě na nich neseděli, nabízí Klosters jezdeckou školu.

V době nepříznivého počasí mohou návštěvníci Klosters navštívit divadlo, historická muzea nebo galerie v novém kulturním středisku, jehož kapacita umožňuje návštěvu 80 až 100 lidí. Jsou zde uváděny zajímavé filmy a hry, případně je možné pronajmout prostory pro privátní akce.

V muzeu Nutli Hüschi se návštěvníci dovědí vše o charakteristické farmě z 16. století. V okolí je možné navštívit rovněž starý kukuřičný mlýn poháněný vodní energií, který se v roce 1960 stal chráněnou památkou. Návštěvnické veřejnosti je otevřen jen v letních měsících.

-ar- 

Předchozí články ze Švýcarska
Stein Am Rhein je skanzen středověkého města 
Brienz na břehu jezera Brienzersee  
Bodamské jezero  
Arosa - horské středisko pro celoroční turistiku  
Ženevské jezero je region čtyř světů 

Článek byl zobrazen 5 990 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko