Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dovolená ve stoletém Švýcarském národním parku - Scuol, Samnaun či Val Müstair

Rozlehlé náhorní údolí Engadin je rájem pro obdivovatele divoké přírody. Rozkládá se tu nejstarší národní park ve střední Evropě vyhlášený v roce 1914. Letos tedy slaví stoleté výročí.

Švýcarský NP

Švýcarský národní park je jediným svého druhu v této alpské zemi. Jeho rozloha činí 172 km2, nadmořská výška se pohybuje od 1 400 do 3 200 metrů. Jeho založení v roce 1914 bylo převratnou událostí pro ochranu přírody. Vznikl jako první národní park v Alpách, aby zajistil další budoucnost ohroženým rostlinám a zvířatům. Kdo chce obdivovat krásy Švýcarského národního parku, může se ubytovat v horských střediscích Scuol, Samnaun či Val Müstair. Hlavní oslavy stoletého výročí od založení se letos konají 1. srpna ve městě Zernez, kde se také nachází návštěvnické středisko. Švýcarský kanton Graubünden, ve kterém park leží, je přitom lehce dosažitelný z Česka autem. Cesta z Prahy trvá okolo šesti hodin.

Švýcarský NP

Přímo v národním parku se lze procházet po 80 kilometrech turistických tras. Cyklisté do parku nesmí, ale v jeho okolí na ně čeká 800 kilometrů trailů, stezek nebo jiných značených cest. Jedna cyklistická trasa je zaměřená přímo na okolí národního parku, a proto je možné jeho přírodu poznávat i ze sedla horského kola.

Švýcarský NP

Léto v kantonu Graubünden ve Švýcarském národním parku nebo v jeho okolí přináší i řadu dalších zážitků. K městu Scuol patří termální prameny, které lákají návštěvníky do zdejšího wellness centra, a také starobylé uličky s kašnami a tradičními domy. V Samnaun si turisté i cyklisté vedle nádherné přírody užijí levné nákupy. Celé město je bezcelní zónou a nabízí za nižší ceny vše od benzinu až po vyhlášené švýcarské čokolády. A Val Müstair se může pochlubit něčím ze zcela jiného soudku. Stojí tu klášter svatého Jana zapsaný na seznamu památek UNESCO. Na stejném seznamu jsou i další památky kantonu Graubünden - dvě části železniční tratě Rhétské dráhy (Albula a Bernina) a také tektonická struktura Glarner Hauptüberschiebung.

Švýcarský NP

Tip Aleny Koukalové, zástupkyně Švýcarské turistické centrály: Ke kantonu Graubünden neodmyslitelně patří vlaky. Výhodně se s nimi svezete, když si pořídíte graubündenPASS nebo graubündenPASS Bike. Po jejich získání budete jezdit místními vlaky i autobusy zcela zdarma.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 095 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko