Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jungfrau - vlakem až na střechu Evropy

Top of Europe - v překladu vrchol nebo střecha Evropy. Takto se nechává označovat horské sedlo Jungfrau v nadmořské výšce 3 454 metrů, které je nejvýše položeným evropským nádražím.

Krásných hor je ve Švýcarsku hodně, stejně jako nádherných železničních tratí. Jungfrau se svou historickou železnicí je však unikátní. Zážitkem je už cesta z údolního Grindelwaldu. Nejdříve se jede zubačkou do zastávky Kleine Scheidegg podél kolmé a snad věčně promrzlé severní stěny hory Eiger. Ta je pojmem ve světě horolezců. Jedna z nejobávanějších alpských stěn vypadá impozantně v zimě i v létě, z vlaku můžete pozorovat horolezce snažící se o její zdolání.

Jungfrau

Na stanici Kleine Scheidegg pro některé letní návštěvníky výlet končí. Vedou odsud zajímavé turistické trasy, například podél nejrychlejší sjezdařské tratě dolů do Wengenu. Cestou si je možné na tabulích přečíst, kterým úzkým hrdlem letí sjezdaři stovkou a že se jinde musí téměř zastavit, aby vytočili patřičný oblouk. Atmosféru na Kleine Scheideggu podtrhují velké historické hotely. Druhá skupina turistů odtud míří po železnici ještě výše. Přestupují na další vlak, který jede horou Eiger a Mönch až na nejvýše položené nádraží v Evropě - na Jungfraujoch, do výšky 3 454 metrů nad mořem.

Jungfrau

Je k neuvěření, že tu vlaky skalními tunely jezdí už od roku 1912. Noviny tehdy psaly o triumfu moderního inženýrství. Cestou nahoru si turisté na mezistanici prohlédnou Aletchský ledovec, který je nejdelší a největší v celých Alpách. Na délku má přes 22 kilometrů. Nahoře na stanici Jungfraujoch nuda nehrozí. Za návštěvu stojí vyhlídková plošina ve výšce 3 571 metrů nad mořem, při špatném počasí lze alespoň zhlédnout čtyřminutový film přinášející všechny panoramatické výhledy. Komu chybí zimní sporty, může si tady vypůjčit lyže, snowboard či sáňky a užít si sníh uprostřed parného léta. Jsou zde také čtyři restaurace, můžete se vydat na túru nebo procházku po ledovci.

Jungfrau

Jungfraujoch a celá oblast Jungfrau patří k místům s neopakovatelnou atmosférou, na kterou se jen tak nezapomíná.

Jungfrau

Tip Aleny Koukalové, zástupkyně Švýcarské turistické centrály: Kdo chce procestovat celý region Jungfrau a navštívit všechna důležitá místa včetně nejvyšší železniční stanice Jungfraujoch, tomu se vyplatí třídenní jízdenka Jungfrau VIP Pass.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 924 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko