Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Diablerets - ďábelsky dobré lyžování

Nedaleko Ženevského jezera se vysoko ve Freiburských Alpách nachází lyžařské středisko Les Diablerets, jehož největším lákadlem je ledovec. Na ten je možné se dostat pohodlně pomocí moderní visuté lanovky a užít si tak lyžování v necelých třech tisících metrech. Rozeklaný masiv Les Diablerets láká na jedny z nejlepších terénů ve Švýcarsku.

Vesnička Les Diablerets, nad níž se stejnojmenný areál nachází, leží pod průsmykem Col du Pillon, jenž tvoří hranici mezi německy mluvícím areálem Gstaad a francouzským Les Diablerets. V samotném Les Diablerets žije okolo tisíce obyvatel, z nichž převážná většina se živí prací v cestovním ruchu. Městečko se pyšní typickou horskou dřevěnou architekturou, ale vyrostly v něm i stylové hotely a penziony. Přestože byla obec již ve středověku pojmenována po ďáblovi, není ničím nebezpečná, ani v ní nenajdete zlé lidi, jak by se mohlo zdát. Její název souvisí s její polohou v horském masivu obklopeném bizarními skalními útvary, kterým se říká “Čertovy rohy”. Místní pak název své vesnice berou s nadsázkou a říkají, že je zde “po čertech krásně”, nebo že zde zažijete “ďábelsky dobré lyžování”. 

Les Diablerets, Švýcarsko

Ski areál Les Diablerets se stal centrem moderního lyžování ve Švýcarsku. Celá tato oblast obdržela v minulosti certifikát Quality Label for Swiss Tourism, který je zárukou té nejvyšší kvality zdejší materiálně technické základny. Navíc se pyšní také titulem Family Welcome, který zaručuje prožití ničím nerušené rodinné dovolené. Les Diablerets se dělí do několika menších areálů, v nichž je možné lyžovat s jedním skipasem. Celkem tedy nabízí lyžování na 125 km sjezdových tratích všech obtížností v nadmořské výšce od 1 300 do 3 000 metrů. Na výběr je z 31 modrých, 39 červených a 7 černých sjezdovek. O přepravu lyžařů se stará 28 vleků, 11 sedačkových a 6 kabinových lanovek, jejichž celková přepravní kapacita je 23 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány, na přibližně polovinu z nich je možné  případě potřeby použít sněžná děla. 

Les Diablerets, Švýcarsko

Nad průsmykem Col du Pillon vznikl rozsáhlý ledovcový areál s názvem Glacier 3000, který spojuje blízká střediska Les Diablerets a Gstaad. Ledovec Les Diablerets dosahuje nadmořské výšky 3 209 metrů a vede z něj šest modrých nenáročných sjezdovek. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce jsou v celé této oblasti zaručeny jedinečné sněhové podmínky pro lyžování po celou sezónu. Nejvýše položeným místem, kam je možné se lanovkou dopravit je Scex Rouge (2 971 m), kde byla vystavěna unikátní panoramatická restaurace. Jejím autorem je slavný architekt Mario Botta. Stavba v horní stanici lanovky se stala neodmyslitelnou součástí a symbolem tohoto místa. Za hezkého počasí je odtud vidět na Mont Blanc i mnohé další ze cca padesátky alpských čtyřtisícovek. Na obzoru se pak tyčí i charakteristický skalní útvar Čertovy rohy.

Z ledovce až na samotné dno údolí je možné se dostat již po náročnějších vzájemně propojených sjezdovkách, jejichž převýšení činí celkem 1700 metrů. Tento vyhledávaný 14 kilometrový sjezd se nazývá Les Diablerets-Oldensattel-Reusch. Jedinečný je rovněž 12 km dlouhý sjezd La Combe de Audon, jde o červený sjezd s černým nástupem vedoucí z okraje ledovce do výšky 1350 metrů nad mořem. Milovníci adrenalinu si nenechají ujít ani “vyhlídkovou” sjezdovku Cabane-Oldenegg. Les Diablerets však netvoří jen ledovec. Najdeme zde také vzájemně propojené areály Leysin a Les Mosses. Dostanete se i do lyžařského areálu Meilleret, který Diablerets spojuje se sousedními vesničkami Villars a Gryon. Právě přes vrchol Meilleret (1949 m) vede cesta na ledovec Les Diablerets.

Les Diablerets, Švýcarsko

Pokud dáváte přednost běžeckému lyžování, pak se můžete v okolí Les Diablerets těšit na 30 km tratí, z nichž 5 km se nachází přímo na ledovci a dalších 6 km vede areálem v Isenau. Samotné Les Diablerets pak nabízí 9 kilometrů opravovaných běžeckých stop. Snowboardisté se mohou vyřádit ve snowparku v Isenau a také přímo na ledovci, kde se nachází Monsterpark se spoustou atrakcí. Do Monsterparku často přichází trénovat i snowboardoví profesionálové. Na ledovci se nachází také největší letní evropský snowboardový kemp. Kdo by si chtěl od lyžování odpočinout a vyzkoušet také něco jiného, má v Les Diablerets možnost vydat se na sáňkařskou nebo bruslařskou dráhu. Milovníci pěší turistiky se mohou projít po zimních turistických chodnících. Dokonalý odpočinek pak nabízí wellness centra s bazény a saunami. V Les Diablerets najdete také spoustu restaurací, barů a hospůdek, takže se nemusíte bát, že by nebylo kde trávit dlouhé večery. 

- jap -
Foto: diablerets.ch

Další články ze Švýcarska: 
Nechcete bydlet přímo v lyžařském středisku? Ochutnejte Martigny ve Švýcarsku 
Verbier - švýcarský ráj moderních lanovek, zábavy a freeridu 
Rodinné lyžování v Nendaz - megastředisko, kde jsou děti na prvním místě 
Chur – nejstarší město Švýcarska 
Saas Fee – letovisko bez aut v kantonu Wallis

 

Článek byl zobrazen 5 765 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko