Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Letní dovolená - pobyty v Alpách

Alpské oblasti se stávají stále častějším cílem pro letní dovolené, protože nabízejí širokou škálu zážitků a možností. Velkým lákadlem je rozhodně krásná a malebná příroda s výhledem na vysoké vrcholy alpských ledovců.

Se SMART travel si celou letní dovolenou v Alpách můžete naplánovat přesně podle vašich představ. Můžete pouze relaxovat v rekreačním středisku a podívat se po starobylých vískách, hradech a zámcích. Vyznavači aktivního života mohou část dovolené strávit na kole, bruslích nebo raftu. To vše nabízejí Alpy.

V letní nabídce SMART travel si můžete vybrat mezi švýcarskými, rakouskými, italskými a francouzskými Alpami. Pro dokonalý odpočinek je možné zvolit i wellness pobyty v Alpách, které jsou k dispozici v létě i v zimě.


Foto: Zermatt

Švýcarské Alpy 

Patří mezi nejnavštěvovanější horskou destinaci v zimě i v létě. Na území Švýcarska se nachází několik rozsáhlých a vysokohorských masívů. Jedním z nejznámějších jsou Bernské Alpy, které se mohou pochlubit takovými pojmy jako je hora Eiger (na kterou marně šplhal Clint Eastwood), Schilthorn (pod názvem Piz Gloria ji vyhodil do vzduchu agent 007 Bond - James Bond), Reichenbašské vodopády (kde zahynul Sherlock Holmes) nebo Jungfraujoch (horské sedlo s nejvýše položeným nádražím na světě ve výšce 3 500 m). Se SMART travel se do této oblasti dostanete jak s autobusovým zájezdem, tak i vlastním vozem. 

Dále z nabídky uvedené CK jmenujme např. Walliské Alpy - nejvyšší alpský masív vůbec. Většinu vrcholů pokrývají ledovce, zároveň je to však území s nejnižším počtem srážek a nejvyšším počtem slunečných dnů. Ve Walliských Alpách je např. vysokohorské středisko Veysonnaz, odkud můžete podnikat hvězdicové výlety např. k Ženevskému jezeru, k největšímu alpskému ledovci Aletschgletscher či do světoznámého Zermattu, ležícího u paty magické hory Matterhorn. Poblíž Matterhornu se rozkládá i vysokohorské středisko Saas-Fee. Hitem a novinkou letošní sezóny je možnost využívání místních lanovek zcela zdarma. Lanovky v letní sezóně zdarma nabízí i věhlasné vysokohorské středisko Davos-Klosters v kantonu Graubünden.


Foto: Aletsch

Italské Alpy

Jsou známé slunečným počasím a příjemným podnebím. Západní část italských Alp tvoří nejvyšší alpský masív vůbec, jimž prochází italsko-švýcarská hranice s nejvyšší horskou skupinou Monte Rosa. Na severovýchodě Itálie se rozprostírá nekonečně malebný a dramatický skalní masív italských Dolomitů se známými středisky Val di Sole, Madonna di Campiglio, Cortina, Arabba či Val di Fassa. Na území italských Alp se nacházejí tři národní a několik přírodních parků. Parky Stelvio a Adamello-Brenta jsou ideální pro vysokohorskou turistiku a výstupy po proslulých jištěných cestách - ferratách. V nižších polohách jsou perfektní terény pro klasickou horskou turistiku. 

Vyhledávaným cílem pro letní dovolenou turistů, cyklistů, surfařů i horolezců je jezero Lago di Garda, které se rozprostírá v předhůří italských Alp.


Foto: Pitztal-Rifflsee

Rakouské Alpy

Patří pod Východní Alpy a zabírají přibližně dvě třetiny povrchu Rakouska. Na alpských hřebenech se nachází velké množství řek a jezer. Kromě rekreačního slouží k výrobě elektřiny a mají pro celou zemi velký význam. 

Nejdivočejší část rakouských Alp se nachází v Tyrolsku, kde od východu na západ podél italské hranice táhne zaledněný hřeben Zillertalských Alp, na který za Brennerským průsmykem navazuje hřeben Stubaiských Alp plynule přecházející v Ötzalské Alpy. Zde se nachází i nejvyšší lyžařské středisko Rakouska Pitztal (3 440 m) v sousedství nejvyšší hory tyrolských Alp - Wildspitze (3768 m).


Foto: Mölltal

Nejvyšší hřeben rakouských Alp - Höhe Tauern (Vysoké Taury) - prochází hranicí mezi spolkovými zeměmi Salcbursko na severu a Korutany na jihu. Zde se tyčí i nejvyšší vrchol Rakouska - Grossglockner (3 798 m). Na svazích Vysokých Taurů se nachází jediné ledovcové korutanské středisko Mölltal Gletscher, na severu pak známé salcburské středisko Kitzsteinhorn nad Kaprunem. Jsou zde ideální podmínky pro horskou turistiku, cykloturistiku, vodácké sporty a outdoor všeho druhu. 

Solná Komora je oblast, kterou si vybrali lidé jako svůj domov již v prehistorických dobách. Klobouk dolů, měli vkus. Stejně jako monarchové v minulých staletích, kteří sem jezdili odpočívat a až do pádu monarchie do této úžasné malebné krajiny neměl nikdo nepovolaný vstup povolen. O to více se v dnešní době tato oblast těší obrovskému zájmu o letní i zimní dovolenou.

Rakousko je v létě zemí turistiky a cykloturistiky, v zimě pak zemí lyžařů a snowboardistů. Celoroční lyžování poskytnou ledovce Hintertux, Stubai a Kitztsteinhorn.


Foto: Ödensee

Francouzské Alpy

Staly se také oblíbenou oblastí pro letní i zimní dovolenou. Nejoblíbenější částí jsou Savojské Alpy, které lákají na mohutné skalní štíty, ledovcová údolí a soutěsky. Na území Francouzských Alp nalezete také nejvyšší vrchol Alp Mont Blanc (4 808 m)

Nejrozmanitější jsou Provensálské Alpy, které jsou spojovány s příjemným klimatem a dobrým jídlem. Najdete zde nádhernou krajinu a jen málo větších měst. V létě jsou Provensálské Alpy vhodné pro pěší turisty, cyklisty, botaniky a ornitology a horolezce.

- PR článek -

SMART travel
Blatenská 111
430 03  Chomutov
Tel.: 474 650 882, 474 650 883
Mob.: 775 263 423 

E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Internet: www.smarttravel.czwww.primadovolena.comwww.zimnidovolena.com
www.svycarsko.netwww.cksmart.czwww.ck-smart.cz

Článek byl zobrazen 12 075 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko