Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Léto ve švýcarském Engelbergu - otáčivou lanovkou k nejvýše položenému mostu

Impozantní horské kulisy, křišťálově čistá jezera a louky poseté pestrými barvami alpských květin. K tomu neodmyslitelně patřící ptačí štěbetání a cinkání kravských zvonů. Léto ve švýcarském Engelbergu může začít. I když…

Letošní zima se vzdává svého panování jen pomalu. Kdo si chce prodloužit lyžařskou sezonu, může si svahů nad Engelbergem užít až do 26. května. Díky ledovci je zde lyžařská sezona hodně dlouhá. Pak už převezme žezlo léto a alpská příroda jižně od Luzernu se otevře turistům. Kde se v zimě proháněli lyžaři, vandrují turisté po zelených alpských loukách. Anebo usednou na horské kolo, aby vyzkoušeli náročný single trail.

Léto ve švýcarském Engelbergu - otáčivou lanovkou k nejvýše položenému mostu

Engelberg (Andělská Hora) má v létě co nabídnout malým i velkým, sportovcům ale také příznivcům kultury. Na své si zde přijdou jednotlivci i rodiny. Největším zážitkem je výjezd lanovkou na vrchol Titlis do výšky 3 020 metrů nad mořem. Nahoru totiž pojedete první otáčivou lanovkou na světě. Na vrchol turisty vyváží od roku 1992 a během pětiminutové jízdy se celá gondola otočí jednou dokola.

Kabina s turisty míří k vrcholu do říše věčného ledu. Nahoře si ledovec prohlédnete pěkně zevnitř díky zrenovované ledovcové jeskyni. Za vstup se neplatí, turisty čeká 150 metrů dlouhá prohlídka nitra ledovce. Ten je možné prozkoumat i z výšky. Stačí nasednout na lanovku Ice Flyer, která vás provede nad ledovcem z ptačí perspektivy. Můžete obdivovat až deset metrů široké štěrbiny a pozorovat jeho proměny. 

Léto ve švýcarském Engelbergu - otáčivou lanovkou k nejvýše položenému mostu

Ledovec má také svou zábavnou část, nachází se zde park pro malé i velké návštěvníky. V létě se tu sklouznete po ledu třeba na gumových matracích. Od vrcholové stanice otáčivé gondoly se k lanovce Ice Flyer dostanete po novém visutém mostu (vstupné se na něj neplatí). Procházka po 100 metrů dlouhém a necelý metr širokém mostě ze železa představuje výjimečný zážitek. Nabízí se z něj jedinečný výhled na Alpy i díky tomu, že máte pod sebou pět set metrů prázdnoty.

Léto ve švýcarském Engelbergu - otáčivou lanovkou k nejvýše položenému mostu

Zajímavé zážitky zaručují také jezera nad Engelbergem. Tipem na rodinný výlet je Trübsee. Na břehu nechybí dětské hřiště a půjčit si je tu možné i lodičku. Z vodní hladiny vypadají okolní alpské hřebeny zase trochu jinak, ale stále impozantně. Děti vyjedou lanovkou do stanice Trübsee zdarma, dospělí platí za jednu jízdu 14 franků.

logo ŠvýcarskoSwitzerland Tourism 
Jankovcova 1569/2C 
170 00  Praha 7- Holešovice 
Tel.: 222 521 125

stprag@switzerland.com 
www.mojesvycarsko.com 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 6 080 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko