Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nechcete bydlet přímo v lyžařském středisku? Ochutnejte Martigny ve Švýcarsku

Historické město Martigny leží na půl cesty mezi největšími lyžařskými areály Švýcarska. Co takhle strávit půl dovolené ve Čtyřech údolích a pak si vyzkoušet sjezdovky v Portes du Soleil? Do obou vyhlášených lyžařských oblastí je to z Martigny coby kamenem dohodil.

Čtyři údolí nabízejí 412 kilometrů sjezdovek a jsou největším čistě švýcarským lyžařským areálem. Portes du Soleil je švýcarsko-francouzskou oblastí s dokonce 650 kilometry sjezdových tratí. Žádná větší lyžařská centra už ve Švýcarsku nejsou.

Martigny. Švýcarsko

Pokud se ubytujete v Martigny, budete to mít autem půl hodiny do Čtyř údolí a stejnou dobu trvá jízda do Portes du Soleil. Jednou pojedete na východ a podruhé na severozápad. Čtyři údolí nabízejí skvělé lyžování až do výšky 3 330 metrů. Na tomto bodě končí lanovka na vrcholu Mont Fort. Pověstné jsou svou doslova pavoučí sítí sjezdovek. Port du Soleil se zase chlubí oceněním od německého autoklubu ADAC, který jej vybral za nejlepší středisko v celých Alpách při srovnání poměru cena/výkon. Lyžaři tu mají k dispozici 286 sjezdovek, z toho 27 černých, 104 červených, 122 modrých a 33 zelených. Jezdí mezi nimi 195 vleků. K areálu patří také celkem 11 snowparků a 90 horských restaurací.

Martigny. Švýcarsko

Lyžařské večery můžete v Martigny trávit trochu jiným způsobem než na horách. Město leží na křižovatce mezi Francií a Itálií, přímo v srdci Walliských Alp. V Martigny si na mnoha místech všimnete, že město nedaleko průsmyku svatého Bernarda má za sebou dlouhou historii, kdy tu stávala keltská osada a poté římské město. Martigny se rádo označuje jako město umění a nabízí hned několik muzeí. Jedno z nich se věnuje bernardýnům, v jiném lze obdivovat stará auta.

Martigny. Švýcarsko

Muzeum psů svatého Bernarda se však nevěnuje jen těmto roztomilým zvířatům. Připomíná dlouhou historii průsmyku na hranicích mezi Švýcarskem a Itálií a s ním spojeného kláštera, který stojí na jeho vrcholku už od roku 1050. Aby mniši v krutých alpských podmínkách přežili, vycvičili si v 17. století záchranářské a tažné psí plemeno - bernardýna. V muzeu se o těchto nepřehlédnutelných psech dozvíte mnoho zajímavostí.

Martigny. Švýcarsko

Za návštěvu však stojí také muzeum starých aut. Vystavuje 50 slavných veteránů. Mezi nimi je k vidění necelá desítka aut postavených ve Švýcarsku. Návštěvníci muzea v Martigny mohou obdivovat krásu vozů Bugatti Royale nebo Rolls-Royce Silver Ghost. Švýcarsko přitom dnes nepatří mezi automobilové mocnosti, nesídlí zde žádný velký výrobce vozidel. Tradiční jarní autosalon v nedaleké Ženevě je však celosvětovou událostí.

Další informace o zimě a o Martigny můžete nalézt na www.mojesvycarsko.com.

Článek byl zobrazen 3 044 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko