Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rodinné lyžování v Nendaz - megastředisko, kde jsou děti na prvním místě

Je lepší lyžovat s dětmi v malém areálu s několika sjezdovkami nebo se vydat do rodinného megastřediska? Pokud zvolíte druhou variantu, vyzkoušejte švýcarské Nendaz ve Čtyřech údolích.

Kanton Wallis - to je krásné lyžování s kulisou čtyřtisícových hor. Lyžařské městečko Nendaz patří do regionu Čtyři údolí, který nabízí celkem 412 kilometrů sjezdovek. V Nendaz se nejčastěji bydlí v apartmánech a ty jsou u českých lyžařů velmi oblíbené. Zvláště když cestuje rodina s dětmi. Snídaně i večeře mohou být k nerozeznání od těch, na něž jsou děti zvyklé z domova. Nendaz má také dobrou polohu pro příjezd autem. Leží nedaleko hlavní silnice, a ne hluboko v údolí.

Rodinné lyžování v Nendaz

Na děti se tu pamatuje na každém kroku. Nechybí dětská hřiště, bruslařská plocha a pestrý program, jako například hledání pokladu. Nezávislí inspektoři pravidelně hodnotí, jak je která restaurace nebo apartmán vhodný pro děti. Maminkám nebo tatínkům s malými dětmi v kočárku zase místní turistické centrum doporučí hned několik zajímavých tras. Na půlhodinu i na téměř dvouhodinovou procházku.

Rodinné lyžování v Nendaz

To hlavní se však odehrává na sjezdovkách. Výhodnou cenu má zvláště rodinný skipas, děti do sedmi let tu lyžují zcela zdarma, větší mají slevu 50 procent. Z Nendaz se vyjíždí nahoru ke sjezdovkám do stanice Tracouet. Nachází se v samotném srdci “pavoučí sítě“ sjezdovek lyžařského areálu Čtyři údolí.

Tracouet pamatuje především na ty, kteří na lyžích dělají první krůčky. Malí lyžaři tu mají k dispozici pojízdný koberec a začátečnický vlek. Když si potřebují od lyžování odpočinout, svezou se na snowtubingu nebo na zimním kolotoči.

Rodinné lyžování v Nendaz

Když už malý lyžař zvládá základní kroky, může si zasoutěžit na dětské slalomové trati stojící v dalším nedalekém parku Siviez. A pokročilí lyžaři se mohou pustit do zkoumání 412 kilometrů místních sjezdovek. Obsluhuje je 92 vleků. Vysokou školou lyžování je pak návštěva nejvyššího vrcholu ve Čtyřech údolích. Je jím Mont Fort ve výšce 3 330 metrů nad mořem. Nejdříve si tu užijete výhled sahající od Matterhornu až po Mont Blanc. Pak se spustíte dolů po náročné černé sjezdovce, na které je nutné překonat řadu boulí.

Rodinné lyžování v Nendaz

Omrzelo už děti lyžování? V takovém případě je vezměte do termálního koupaliště v Saillon nebo v Ovronnaz. Tady se zahřejí a budou se zase těšit na zdolávání sjezdovek!

Další informace můžete také nalézt na www.MojeSvycasko.com

- PR článek -

Článek byl zobrazen 5 361 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko