Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Svatý Mořic otevřel nové centrum koupání i wellness

Ke Svatému Mořici patří suché a svěží klima s průměrně 322 slunečnými dny v roce. Letos v červenci v něm otevřelo své brány nové wellness centrum Ovaverva, na něž se těšili návštěvníci i obyvatelé Svatého Mořice. Ovaverva zahrnuje krytý bazén, lázně i sportovní centrum.

Ovaverva není obyčejným akvaparkem, záběr tohoto nového symbolu Svatého Mořice je široký - je zaměřen na sportovce, rodiny, dospělé i děti, cyklisty, lyžaře, školy i sportovní oddíly.

východ slunce na Piz Nair
Foto: východ slunce na Piz Nair

V Ovavervě nenajdete jen krytý bazén se skokanskými můstky a s dětským brouzdalištěm. Na své si tu přijdou i zájemci o wellness, sportování, gastronomii a nákup sportovního vybavení. Vedle 25-metrového bazénu nabízí také lázně v podobě různých saun a dalších procedur. Ale také fitness centrum, venkovní sportovní centrum, bazén se skokánky a tobogány. Venkovní sportovní centrum bude v zimě zaměřeno na běžkaře a v létě si zde užijí především příznivci horských kol. Nachází se zde také prodejní plochy se sportovním vybavením.

oblast Corviglia - Flow Trail|
Foto: oblast Corviglia - Flow Trail

K letnímu Svatému Mořici neodmyslitelně patří turistika a pestrá nabídka pro jízdu na horském kole. Celkem je tu připraveno 400 kilometrů tras pro mountainbikery. Horští cyklisté přitom neminou ani pro Engadin Svatý Mořic „domácí horu“ Piz Nair s výškou 3 056 metrů nad mořem. Nahoru vyjedou lanovkou a směrem dolů si budou užívat nejen nádherné výhledy, ale také rozmanité tratě. Oblast Svatého Mořice patří k nejlepším destinacím pro příznivce jízdy na horském kole v Alpách. Zdejší traily přitom nejsou určeny jen náročným sjezdařům, ale také rodinám s dětmi.

jezero Silvaplana, vlevo Corvatsch
Foto: jezero Silvaplana, vlevo Corvatsch

Svatý Mořic a jeho staré centrum přitahuje také ty, kteří hledají horské zážitky spojené s luxusem. Uličky lemují butiky s drahým oblečením, mnoho návštěvníků se tu tak prochází v drahém oblečení a občas zdejší ulice připomínají módní přehlídku. Letos navíc ve Svatém Mořici určitě narazíte na připomínku toho, že se nacházíte v kolébce zimní turistiky v Alpách. Místní hoteliér Johannes Badrutt před 150 lety poprvé přesvědčil své britské letní hosty, aby zkusili přijet také v zimě. Přijeli a zima na horách dostala novou podobu.

Tip Aleny Koukalové, zástupkyně Švýcarské turistické centrály: Všechny lanovky jsou v létě ve Svatém Mořici zdarma pro ty, kteří se ubytují v hotelu nejméně na dvě noci.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 305 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko