Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Švýcarský Chur - město, z něhož můžete všemi směry vyrážet na lyže

Chur obklopují ze všech stran Alpy a můžete si vybírat, kam odtud zamíříte na lyže. Nedaleko leží Davos, ještě blíže to je do nově propojeného areálu Arosa-Lenzerheide a dlouhá cesta to odtud není ani do dalšího lyžařského střediska nad trojicí městeček Flims Laax Falera. Cestovat z Churu na lyže můžete vlakem, a to zcela zdarma!

Chur je nejstarším švýcarským městem a zdobí jej domy z 16. až 18. století. Město v historii těžilo ze své polohy. Stojí na místě, kudy procházely konvoje se zbožím mířící přes alpské průsmyky. Kdo si chce užít zimu v historickém městě a poznat různá lyžařská střediska, neudělá chybu, když se ubytuje přímo v Churu. Z Prahy sem lze autem dojet za šest hodin, z Brna vede nejrychlejší cesta přes hlavní město.

Švýcarský Chur

Menší lyžařský areál je k dispozici také přímo v Churu. Kousek od centra města je stanice lanovky, která vyváží lyžaře nad město. Chur leží 600 metrů nad mořem, ale kabinkami vyjedete až do výšky 2 200 metrů. Dolů vedou sjezdovky všech náročností. 

Kdo chce zažít pravé alpské sjezdy, zamíří do letos nově propojeného areálu Arosa-Lenzerheide. Patří k němu 238 kilometrů sjezdovek. Stačí mít skipas a pojedete z Churu do Arosy vlakem nebo do Lenzerheide poštovním autobusem zcela zadarmo. Anebo vyrazíte do Davosu, který se chlubí sítí 320 kilometrů sjezdových tratí. Také do tohoto nejvýše položeného města v Evropě dojedete vlakem bez příplatku. Jízdenka na Rhétskou dráhu zároveň funguje jako skipas, navíc zaplatíte jen jeden frank.

Švýcarský Chur

Večery pak lze trávit v historickém Churu, který se zanedlouho stane největší švýcarskou zónou bez aut.  Po celodenním lyžování přijdou vhod místní kulinářské speciality. V řeznictví narazíte na salám z jelena, v cukrárně si můžete dát tradiční hruškový chléb nebo ořechový koláč. V restauraci si zase objednáte speciální alpské sushi - namísto ryb a rýže dostanete závitek s kroupami, sýrem a sušeným masem. Za ochutnání rozhodně stojí místní specialita Röteli. Červený likér z třešní je tradičním pitím kantonu Graubünden. A po večeři si objednejte půllitr piva Calanda. Jedno z nejznámějších švýcarských piv se vyrábí právě v Churu. Jméno piva pochází od stejnojmenného alpského vrcholu nad městem.

Švýcarský Chur

Milovníky filmu patrně přiláká Gigers Bar. Nese jméno a náměty autora postavy ze slavného filmu Vetřelec. Hans Rudolf Giger se narodil právě v Churu. Après ski s Vetřelcem nikde jinde na světě nezažijete!

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3 493 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko