Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Veysonnaz - turistika podél historických kanálů

Veysonnaz ve švýcarském Wallisu je lyžařsky známé zimní středisko patřící do regionu Čtyři údolí. V létě se v jeho blízkosti odkrývá vodní svět historických kanálů, podél kterých vedou zajímavé turistické trasy. Na jejich zdolání si je možné vypůjčit čtyřnohý doprovod - přátelského oslíka.

Sedláci v kantonu Wallis dlouho čelili nedostatku vody. Na vině bylo suché klima regionu proslulého čtyřtisícovými vrcholy. Nezbylo jim než vybudovat síť zavlažovacích kanálů, které nazvali Suonen. V blízkosti Veysonnaz řada z nich funguje dodnes. Procházky podél nich si užijí rodiny a všichni, kteří mají v oblibě nenáročnou turistiku. Nepřekvapí je tu žádná velká stoupání nebo klesání, stezky se vinou nádhernou krajinou.

Veysonnaz

Nejkrásnější procházku slibuje zrestaurovaný kanál Suone von Vex. Nezapomínají tady ani na malé turisty. Na děti totiž čeká hledání pokladů, při kterém se dozví mnohé o životě zvířat žijících v okolí. Malí objevitelé alpské přírody si na závěr své procházky vyzvednou dárek v turistické kanceláři ve Veysonnaz. Větší děti si na této stezce vyzkoušejí své schopnosti při takzvaném geoshootingu. S pomocí mobilního telefonu vyhledají zadaná místa, která mají za úkol vyfotografovat. Jedná se o místa spojená se životem zvířat nebo o zajímavé přírodní útvary.

Veysonnaz

Prohlídku vodních kanálů usnadňuje autobus pendlující mezi Veysonnaz a Nendaz. Turisty odveze na začátky tras podél kanálů. Dále pokračují po vybrané stezce zpátky ke svému ubytování. V okolí Veysonnaz lze podnikat také řadu dalších turistických výletů. Rodiny s dětmi bude zajímat možnost půjčit si oslíka, který je na výletě doprovodí. Na svém hřbetě sveze děti, odnese batoh s jídlem a turistickým vybavením. Před vypůjčením si vyslechnete rady, jak se o oslíka během dne starat a kudy se s ním nejlépe vydat na procházku.

Veysonnaz

Po méně či více náročné turistice si lze odpočinout ve wellness centru ve Veysonnaz. Nabízí krytý bazén, masáže, sauny a další osvěžující procedury. V nedalekém okolí je navíc k dispozici pět termálních koupališť, k nejbližšímu je možné dojet autem za půlhodinku.

Tip Aleny Koukalové, zástupkyně Švýcarské turistické centrály: Ve Veysonnaz se ubytujete za výhodných podmínek. Ubytovací kapacity jsou tu připraveny na zimní nápor lyžařů, v létě jsou proto ceny velmi přijatelné. Zkuste například ubytování přes ubytovací portál Interhome.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3 341 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko