Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Visutý most na Titlisu - adrenalinový pohled na Alpy

Jste 3 020 metrů vysoko, pod sebou máte 500 metrů prázdnoty. Srdce vám buší a na přechod mostu potřebujete 150 kroků. Nejvyšší visutý most na světě mají od letošní zimy Švýcaři u vrcholu Titlis v Urnských Alpách v kantonu Obwalden.

Titlis Cliff Walk, to je procházka nad špičatými skalami. A hned vedle jižní stěny Titlisu. K překonání mostu potřebujete silné nervy. Alespoň tak silné, jak tlustá jsou drátěná lana, na kterých most visí. Most spojuje vyhlídkovou platformu u vrcholné stanice lanovky na Titlis se sedačkovou lanovkou Ice Flyer. Odskočit na prohlídku alpských výšin si tak můžete i v lyžařských nebo snowboardových botách. 

Titlis, Švýcarsko
Foto: Titlis, Švýcarsko

Jedinečný most visí v oblacích. Na začátku to vypadalo jako bláznivý nápad. Proč stavět most u vrcholové stanice Titlisu? Visuté mosty však vyrůstají v posledních letech v horách po celém Švýcarsku. Někde zkrátí cestu, ale všude jsou zárukou krásných výhledů. Za vstup na most u Titlisu se neplatí. Zavřený je jen tehdy, když se hodně pokazí počasí. 

Procházka po mostě, dlouhém 100 metrů a širokém necelý metr, je výjimečný zážitek. Připravte se na to, že nyní v zimě je most často pokrytý sněhem a při chůzi se pohupuje. Také ti, kdo trpí závratěmi, musí na procházku v oblacích opatrně. Most je postavený tak, aby vydržel dalších tisíc let. Musí unést až 500 tun sněhu a ledu.

Titlis, Švýcarsko
Foto: Titlis, Švýcarsko

Stavba trvala pět měsíců a stála v přepočtu okolo 30 milionů korun. Postavili jej tu také proto, aby připomenuli stoleté výročí lanové dráhy Engelberg-Gerschnialp. Materiál nahoru vyváželi stavbaři lanovkou. Pomoct musela také helikoptéra. Nahoru létala s betonem.

Vrchol Titlis ční ve výšce 3 239 metrů nad andělským městem Engelberg. Dopřejte si tento nový adrenalinový zážitek. Daleko to sem není ani z Luzernu. Za půldruhou hodinu jste úplně nahoře na Titlisu.

Titlis, Švýcarsko
Foto: Titlis, Švýcarsko

Další informace můžete najít na www.MojeSvycarsko.com

Článek byl zobrazen 7 133 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko