Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zermatt - turistika, Matterhorn i festival dobrého jídla

Švýcarská pobočka společnosti Google už tři roky za sebou vyhlásila za nejčastěji vyhledávané místo ve svém internetovém vyhledávači město Zermatt. A horu Matterhorn označila za nejčastěji fotografovanou na celém světě.

Není nic švýcarštějšího než Matterhorn (4 478 m) a pod ním ležící historické městečko Zermatt. Na své si tu přijdou příznivci turistiky, procházek, horských kol, krásných výhledů, výborného jídla i švýcarských tradic. Letos v březnu získal Zermatt od portálu Alpensicht.com nejvyšší možné pětihvězdičkové ocenění za svou nabídku pro turisty a bikery. Zájemci o pěší poznávání hor tu totiž mají k dispozici 400 kilometrů turistických tras, na cyklisty čeká 100 kilometrů stezek a speciálních trailů. To vše s kulisou Matterhornu a dalších 37 čtyřtisícových vrcholů.

Zermatt

Za nejlepší vyhlídkové místo platí konečná zubačky jezdící na vrchol Gornergrat v nadmořské výšce 3 089 metrů. Odtud se naskýtají jedny z nejhezčích výhledů na okolní hory. Obdivovat lze například masiv Monte Rosa s nejvyšší švýcarskou horou Dufourspitze (4 634 m n. m.). Městečko Zermatt má přitom svou jedinečnou atmosféru. Nelze sem dorazit jinak než vlakem, auta mají vjezd zakázán. Mezi návštěvníky se proplétají neobvyklé elektromobily sloužící k přepravě zavazadel, turistů a všeho potřebného. Neoddělitelnou součástí dění pod Matterhornem jsou nejrůznější akce. Příští rok budou hojně ve znamení 150. výročí prvovýstupu na tuto magickou horu připomínající svým tvarem obrovskou pyramidu.

Zermatt
Foto: bikeři u jezera Stelisee, v pozadí Matterhorn

Letošní víkend od 8. do 10. srpna patřil v Zermattu labužníkům - konal se tu tradiční Festival jídla. Zermatt má totiž ve svých restauracích největší koncentraci špičkových kuchařů v celém Švýcarsku, kteří jednou ročně předvádějí své umění přímo na ulicích. Návštěvníkům byla nabídnuta tradiční jídla kantonu Wallis. Příští rok stojí za vyzkoušení určitě hovězí pochoutky z místních krav druhu Eringer. Jejich maso je vyhlášené. Za jídlo přitom zaplatíte jen 10 franků, děti polovic. V neděli Festival jídla začal hned ráno snídaní podávanou přímo v kabinkách lanovky Matterhorn-Express, která má svou horní stanici ve výšce 3 883 metrů. Žádná jiná lanovka v Evropě nekončí tak vysoko. Příští rok si to můžete vyzkoušet také -sednete si na lavici gondoly, jak jste zvyklí v zimě při lyžování nebo v létě cestou na vyhlídky či k turistickým trasám. Ale před vámi bude tentokrát prostřený stůl. Začíná se něčím lehčím, v každé mezistanici se otevřou dveře kabiny a číšníci přidají na stůl další a další lahůdky. Cestou dolů se servíruje šampaňské. To vše v doprovodu vedle vás tyčícího se Matterhornu.

Zermatt

Tip Aleny Koukalové, zástupkyně Švýcarské turistické centrály: Z Zermattu jde nádherně postupně vyjet všemi lanovkami a vláčky nahoru a užívat si výhledy na Matterhorn a další vrcholy. Vyplatí se proto předplacená jízdenka - maximálně dvoudenní Panoramic Pass nebo tří-, případně i vícedenní Hiking Pass.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 5 285 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko