Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Davos to je luxusní místo VIP hostů

Davos patří k nejznámějším švýcarským horským střediskům. Je nejvýše položeným evropským městem a lyžují tu celebrity z celého světa. Davos je dějištěm hokejového Spengler Cupu, pořádají se zde ekonomická fóra, a sídlí tu světově unikátní Ústav pro výzkum sněhu a lavin. Davos je také spojen s románem Thomase Manna Kouzelný vrch.

Rušné alpské středisko Davos není místem, které by lákalo návštěvníky na architektonické skvosty. Je to především vysokohorské středisko s celoročním turistickým ruchem. Více než století postupného vývoje vytvořilo lyžařský region s pěti epicentry propojenými jak je ve Švýcarsku zvykem, tedy vlakem.

Davos má pro českého lyžaře či turistu oprávněně ten nejlepší zvuk a z Prahy je to sem jen 680 km. V zimě je v celé oblasti Davos/Klosters k dispozici šest lyžařských areálů – Gotschna, Jakobshorn, Madrisa, Parsenn, Pischa a Rinerhorn s více než třemi stovkami kilometrů sjezdovek a 62 lanovkami a vleky. Nejstarší a zároveň největší oblast Parsenn má s městem spojení zubačkou a se sousedním Klosters visutou kabinou. Kabiny nejrůznějších velikostí jsou branou i do okolních revírů Jakobshorn, Pischa, Madrisa a Rinnerhorn.

V Parsennu nabízí masivní horský hřbet prošpikovaný lanovkami v prvé řadě členité terény. Pro jistou dávku carvingového opojení je lepší vyjet na západní svahy Jakobshornu, kde se nachází v přehledném terénu pět prvotřídních sjezdovek o různém sklonu osazených expresními sedačkami. Madrisa coby domovský kopec střediska Klosters nabízí svým návštěvníkům sedm vleků s přehlednými červenými tratěmi stejně tak, jako o málo zasunutější Rinnerhorn. Pischa se postupně změnila v kontrolovanou freeridovou zónu, kde vyznavače adrenalinu čeká místo upravených sjezdovek jen prašan.

Cvičné louky pro rodiny s dětmi se nacházejí hned u nástupu na Jakobshorn, kde je možné své ratolesti pohodově učit carvovat na modré trati Clavadel. Na Parsennu je nejpříhodnější místo v okolí Weissfluhjochu a vždy se poblíž najde i horská chata.

Obvykle v polovině května zahajuje sezonu osmnáctijamkové golfové hřiště. V letním období zde čeká turisty 450 kilometrů značených tras. Nenáročný a přitom pozoruhodný výlet je třeba rezervace Pischa v údolí Flüela. Trasa vede z Dorfu jihovýchodně přes Flüelapass do Suschu.

Bývalou zemědělskou osadu proslavil a její proměnu obstaral známý švýcarský lékař Alexander Spengler. V polovině 19. století objevil tento vědec a doktor příznivý vliv zdejšího klimatu na léčení tuberkulózy. Byl to právě Spengler, který prosadil, aby zde byla postavena první budova lázní s názvem Curhaus. Velmi čistý vzduch zde umožnil záhy vystavět další léčebny pro alergiky a astmatiky.


Foto: Davos a okolí j emezo sportovci a turisty oblíbený i mimo zimní sezónu

Historické centrum města se nachází mezi okrajovými čtvrtěmi Davos-Dorf a Davos-Platz. Městskou radnici z roku 1564 najdou návštěvníci na náměstí Rathaussplatz. Radnice se pyšní sálem Grosse Stube vybudovaném v italském renesančním stylu. Na náměstí Rathaussplatz stojí také kostel sv. Jana a z téhož náměstí ústí také hlavní a zároveň nejrušnější ulice Davosu Promenade.

Na Promenade mohou návštěvníci navštívit muzeum hraček, jehož soukromá sbírka osahuje originální kolekci historických hraček z 18. až 20. století. Na davoské Promenade má sídlo známé Muzeum E. L. Kirchnera. Byl to malíř expresionista, který žil v Davosu od roku 1917 až do své smrti v roce 1938.

Zajímavým tipem na výlet může být návštěva nejvýše položeného pivovaru v dalekém Monsteinu, který hosty překvapí svou nabídkou. Z piva se tu vyrábí téměř vše jako třeba sýr a pivní fondue včetně náplně do čokoládových bonbonů.

-ar-
Foto: www.davos.ch

Předchozí články ze Švýcarska:
Lausanne je nejvíc sexy město Švýcarska
Aarau má starobylý ráz
Kosmopolitní Ženeva
Curych je kosmopolitní město kontrastů
Švýcarské kantony

Článek byl zobrazen 6 851 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko