Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arosa - horské středisko pro celoroční turistiku

Arosa je jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších švýcarských horských středisek, které nabízí celoročně všem svým návštěvníkům neuvěřitelnou řadu letních i zimních sportovních možností včetně těch, které vyhledávají příznivci adrenalinu. Arosa se nachází na jižních svazích hory Weisshorn, v nadmořské výšce kolem 1 800 metrů.

ZÁJEZDY DO ŠVÝCARSKA NA SVĚTADÍLECH

Sportovní vyžití je v jednom z nejznámějších horských středisek vskutku bohaté, takže jak v zimě, tak i v létě zde mají návštěvníci možnost věnovat se sportům různých odvětví. A vůbec nezáleží na tom, zda jste aktivní sportovec nebo se chcete jen odreagovat v pěkné přírodě.

Horské středisko Arosa leží na samém konci údolí Schanfig vzdáleno jen asi 30 km od hlavního města švýcarského Graubündenu – Churu. Takzvaně přes kopec sousedí se známějším Davosem a Klosters na straně jedné a s Lenzerheide-Valbella na straně druhé. Přestože zatím neexistuje propojení vleky, má Arosa díky klidnější atmosféře a kvalitním tratím mnoho příznivců.

Oblíbené rekreační středisko je už více než sto let vyhledávaným místem, které nabízí turistiku, cyklistiku, nordic walking, horské dráhy, loďky i koupání s pláží. Nezapomenutelným zážitkem bývá pro většinu návštěvníků multimediální vodní hra, která se 3x týdně odehrává na jezeře Obersee. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, které s oblibou navštěvují zdejší klub Micky Maus.

Jen pro turistiku zde můžete využít více než dvě stě kilometrů dlouhé trasy, díky kterým se hravě dostanete i na největší turistickou atrakci v okolí – totiž na vrchol Weishornu. Hora Weisshorn vysoká 2 653 metrů je turisty označována za jednu z nejlepších ve Švýcarsku. Téměř na hlavní promenádě se nachází dolní stanice lanovky, která všechny cestovatele vyveze až na samotný vrchol Weisshornu.

V zimě se do Arosy jezdí za lyžováním na sjezdovkách i mimo ně, za carvingem či skialpinismem nebo kvůli chůzi na sněžnicích. Přestože se z Weisshornu dá sjíždět po upravené sjezdovce, ráj lyžařů začíná až u prostřední stanice lanovky – Mittelstation, odkud vedou stovky kilometrů upravených sjezdovek. Lanovky vyvezou turisty také na vrcholky Hörnli, Brüggerhorn nebo Prätschli. Svahy pod Brüggerhornem jsou vynikajícím terénem pro freeriding.

Kromě pěších turistů je to výborně postaráno také o cyklisty. V bezprostřední blízkosti městečka vedou trasy s délkou přes 70 km, některé až na hřeben do Lenzerheide a dále do Churu. Ke zdejším turistickým lákadlům patří také sjezd na koloběžce dolů do údolí, kterou není problém si zde zapůjčit.

Vlakové nádraží je situováno mezi dvěma jezírky Obersse a Untersee v samotném středu městečka. Bezprostřední okolí doplňují v hojné míře hotely, restaurace, kasina, ale také ledová plocha na bruslení, curling i hokej.

Na okraji Aarosy byl uprostřed zelených luk v roce 1492 postaven dřevěný kostelík, který místní obyvatelé zasvětili svaté Barboře a svatému Jodokusovi. Z místních atrakcí nelze opomenout možnost shlédnout každý čtvrtek na sluneční terase aroské sýrárny předvádění výroby místního vynikajícího měkkého sýra.

Zajímavé muzeum se nachází v sousední vesnici Innerarosa, které seznamuje prostřednictvím výstavních expozic návštěvníky s tradičními lidovými řemesly, domovními znameními a se životem prostých starousedlíků v údolí řeky Schanfigg. Muzeum má sídlo v jednom z nejstarších vesnických stavení.

-ar-

Předchozí články ze Švýcarska:
Ženevské jezero je region čtyř světů
Lyžařské středisko Andermatt
Zermatt je centrum říše čtyřtisícovek
Grindelwald – fascinující svět ledovců
Dornach

Článek byl zobrazen 6 740 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko