Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arbon jsou Pompeje východního Švýcarska

Antická historie Arbonu, což je nevelké letovisko na břehu Bodamského jezera, dává tušit, že zdejší území patří k nejstarším osídleným místům v této části Švýcarska. Archeologické nálezy z roku 1993 svědčí o tom, že zde s nejvyšší pravděpodobností už před pěti tisíci lety existovala osada, která byla zničena mohutným požárem.

Zdejší pevnost tu stála patrně už v pozdních římských dobách, zato současný středověký hrad s dřevěným zastřešeným ochozem pochází až z 13. století. Hradní areál byl posléze několikráte obnovován, až získal dnešní podobu, která pochází z 16. století. Na hradě má své sídlo historické muzeum.


Autor: Hellebardius

Přibližně kolem roku 610 se zde usídlili dva irští mniši – svatý Havel (Gallus) a svatý Kolumbán, přestože měli oba namířeno až do Bregenze na rakouském břehu Bodamského jezera. Pro onemocnění svatého Havla však zůstali právě zde v Arbonu. Svatý Havel tu pak žil jako poustevník až do svého skonu v roce 640. Havlova kaple patří ke kostelu sv. Martina, který byl založen v roce 1790. Kostel vyniká vysokou čtvercovou zvonicí.

Město Arbon je zajímavé také tím, že se zde v roce 1884 narodil známý švýcarský psychiatr Hermann Rorschach. Dodnes se běžně používá jeho porovnávací test jako jedna z psychodiagnostických metod.

Vyznavači cyklistiky si v okolí Arbonu podél Bodamského jezera užijí jaksepatří. Příjemná cyklostezka vede nejen kolem celého jezera, ale i jeho bezprostřední okolí je stezkami doslova prošpikováno. Největšími lákadly pro cyklisty je zdejší pěkná krajina s vinicemi, zasněžené vrcholky Alp, řada historických měst s množstvím pamětihodností a zejména křišťálově čistá voda, která svádí ke svlažení. Souvislá cyklostezka se spoustou zajímavostí všude kolem nabízí malebná městečka a kouzelné výhledy, udržované pláže, útulné kavárničky a vinárničky a především žádné kopce a žádná auta.

-ar-

Předchozí články ze Švýcarska:
Davos to je luxusní místo VIP hostů
Lausanne je nejvíc sexy město Švýcarska
Aarau má starobylý ráz
Kosmopolitní Ženeva
Curych je kosmopolitní město kontrastů

Článek byl zobrazen 3 378 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko