Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arbon jsou Pompeje východního Švýcarska

Antická historie Arbonu, což je nevelké letovisko na břehu Bodamského jezera, dává tušit, že zdejší území patří k nejstarším osídleným místům v této části Švýcarska. Archeologické nálezy z roku 1993 svědčí o tom, že zde s nejvyšší pravděpodobností už před pěti tisíci lety existovala osada, která byla zničena mohutným požárem.

Zdejší pevnost tu stála patrně už v pozdních římských dobách, zato současný středověký hrad s dřevěným zastřešeným ochozem pochází až z 13. století. Hradní areál byl posléze několikráte obnovován, až získal dnešní podobu, která pochází z 16. století. Na hradě má své sídlo historické muzeum.


Autor: Hellebardius

Přibližně kolem roku 610 se zde usídlili dva irští mniši – svatý Havel (Gallus) a svatý Kolumbán, přestože měli oba namířeno až do Bregenze na rakouském břehu Bodamského jezera. Pro onemocnění svatého Havla však zůstali právě zde v Arbonu. Svatý Havel tu pak žil jako poustevník až do svého skonu v roce 640. Havlova kaple patří ke kostelu sv. Martina, který byl založen v roce 1790. Kostel vyniká vysokou čtvercovou zvonicí.

Město Arbon je zajímavé také tím, že se zde v roce 1884 narodil známý švýcarský psychiatr Hermann Rorschach. Dodnes se běžně používá jeho porovnávací test jako jedna z psychodiagnostických metod.

Vyznavači cyklistiky si v okolí Arbonu podél Bodamského jezera užijí jaksepatří. Příjemná cyklostezka vede nejen kolem celého jezera, ale i jeho bezprostřední okolí je stezkami doslova prošpikováno. Největšími lákadly pro cyklisty je zdejší pěkná krajina s vinicemi, zasněžené vrcholky Alp, řada historických měst s množstvím pamětihodností a zejména křišťálově čistá voda, která svádí ke svlažení. Souvislá cyklostezka se spoustou zajímavostí všude kolem nabízí malebná městečka a kouzelné výhledy, udržované pláže, útulné kavárničky a vinárničky a především žádné kopce a žádná auta.

-ar-

Předchozí články ze Švýcarska:
Davos to je luxusní místo VIP hostů
Lausanne je nejvíc sexy město Švýcarska
Aarau má starobylý ráz
Kosmopolitní Ženeva
Curych je kosmopolitní město kontrastů

Článek byl zobrazen 4 468 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko