Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

kanton Aargau

Aargau - informace o kantonu

Severošvýcarský kanton Aargau se rozkládá na levém břehu Rýna a je tvořen oblastí dolního toku řeky Aary, po které byl také pojmenován. Kanton se rozkládá na území o rozloze 1404 kilometrů čtverečních a žije v něm přes půl milionu obyvatel. Hlavním městem je patnáctitisícové Aarau s pěkným historickým centrem.

Kanton Aargau na severu hraničí s Německem, na západě s kantonem Basilej – venkov, Solothurn a Bern. Na jihu se nachází kanton Luzern a na východě jej ohraničují kantony Zug a Curych. Co se týče povrchu, je kanton Aargau jedním z nejméně hornatých regionů ve Švýcarsku. Zaujímá totiž část roviny mezi Alpami a Jurou, přesto je jeho krajina velmi rozmanitá. Kopce a lesy se střídají s úrodnými údolími, které zavodňuje řeka Aar se svými přítoky. Další významnou řekou protékající územím kantonu je Rýn a Reuss. V Aargau najdeme také slavné sírové prameny Baden a Schinznach. V Rheinfeldenu jsou pak dosti rozšířeny také solné prameny.

Aargau je kanton zaměřený dosti na průmyslovou výrobu, proto není turisty příliš navštěvován. Přesto má svým návštěvníkům co nabídnout. Mnohá města si zachovala svůj starobylý ráz a magické kouzlo. Jedním z nich je i hlavní město Aarau, které bylo v dávných dobách sídlem rodu Habsburků. Město se proslavilo zejména celosvětovým festivalem v jódlování, který se zde koná jednou za tři roky. V historickém centru stojí za vidění městské domy pocházející ze 17 až 19. století, radnice z bílého kamene, Horní věž z počátku 13. století nebo městský kostel. Nepřehlédnutelnou dominantou města je však hrad Schlösli, jehož historie se datuje až do 11. století

Dalšími městy, která stojí v kantonu Aargau za návštěvu, jsou Baden nebo Zofingen. Baden je lázeňským městem, kde se nachází 19 sirných pramenů. Zofingen se zase pyšní atraktivním historickým centrem se starověkou fontánou.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko