Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

kanton Zug

Zug - informace o kantonu

Jedním z nejmenších a zároveň také nejbohatších švýcarských kantonů je kanton Zug rozkládající se na území o rozloze 239 km2. To je třicetkrát méně než má největší kanton Graubünden. V Zugu se platí nejmenší daně v celém Švýcarsku, je tak vyhledávaným daňovým rájem. To sem přilákalo množství nadnárodních společností, které si zde zřídily svá sídla.

Kanton Zug se rozprostírá na obou březích jezera Zugersee a je pro něj typická zalesněná zvlněná krajina.  Nejvyšším vrcholem je Zugerberg s výškou 951 metrů nad mořem. Kanton se rozkládá v německojazyčné části státu a jeho metropolí je stejnojmenné město Zug. Turistický ruch je v kantonu značně rozvinutý, přijíždějí sem jak vyznavači pěší turistiky, tak i milovníci kultury a historie. Jezero Zugersee je bohaté na ryby, celkem jich v něm žije na 32 druhů. Není se tak čemu divit, že je Mekkou pro všechny rybářské nadšence.

Hlavní město Zug leží na východním břehu jezera Zugersee (413 m. n. m.) a chlubí se působivým středověkým centrem. Od břehu je možné při dobré viditelnosti zahlédnout majestátní vrchol hory Pilatus, která leží několik desítek kilometrů daleko. Původní středověké centrum Zugu bylo v minulosti opevněno. Do dnešních dní se podařilo dochovat poměrně rozsáhlé městské hradby i hodinovou věž Zytturm z 13. století, která byla součástí městského opevnění.

V centru Zugu se nachází krásné historické domy zdobené bohatými freskami. Velmi zajímavá je také budova místní radnice z 16. století s běloskvoucí omítkou, z níž vystupují vápencové kvádry. Jižně od radnice stojí barokní kaple z 13. století, o něco dále pak kostel sv. Osvalda z let 1478 – 1545. Pár kroků od kostela je situován hrad, který byl sídlem vládnoucích Kyburků a později i Habsburků. Hrad byl opraven a dnes v něm sídlí historické muzeum.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko