Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

kanton Wallis (Valais)

Wallis (Valais) - informace o kantonu

Švýcarský kanton Wallis se rozkládá na jihu země na ploše kolem 5000 km2 a asi 20% jeho území pokrývá ledovec. Na jihu hraničí s Itálií, na jihozápadě s Francií a sever kantonu je pro změnu německý. Převažujícím jazykem je sice francouzština, ale jako úřední jazyk je uznávána také němčina. Hlavním městem je Sion, který je se svým středověkým hradem vyhledávaným turistickým cílem.

Kantonem se klikatí široké ledovcové údolí řeky Rhôny, která se táhne od Gothardského masívu až k Martigny, kde se stáčí na severozápad. Hlavní údolí je na severu ohraničeno Bernskými Alpami a na jihu Walliskými Alpami. Rhônu obklopují čtyřtisícové horské masívy a mohutný Aletschský ledovec. Kanton Wallis totiž leží mezi horami Jungfrau a Matterhorn, které patří k nejvyšším v oblasti. Matterhorn vysoký 4478 metrů nad mořem se nachází nedaleko obce Zermatt a patří k největším turistickým lákadlům v oblasti. Nachází se zde i nejvyšší hora Švýcarska Dafourspitze měřící 4634 metrů nad mořem. Wallis v létě vyhledávají hlavně milovníci vysokohorské turistiky a horolezectví, v zimě pak lyžaři a snowboardisté, kteří si mohou zajezdit v některém z mnoha lyžařských areálů. Lyžaře sem přitahují zejména dlouhé a upravované sjezdovky a také poměrně stálé a slunečné počasí. Slunce zde údajně svítí nejvíce dní z celého Švýcarska. Jaro a léto je zde oproti ostatnímu Švýcarsku teplejší, zima zase výrazně chladnější. Rozsáhlá oblast Jungfrau-Aletsch-Bietschorn je od roku 2001 na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO a je na něm prvním alpským zástupcem. K nejdůležitějším hospodářským odvětvím Wallisu patří cestovní ruch a vinařství, které zde má dlouholetou tradici

Brig – hraniční město mezi Švýcarskem a Itálií

Brig – hraniční město mezi Švýcarskem a Itálií

Město Brig sevřené masivem hor se nachází ve Švýcarsku v kantonu Wallis a tvoří přirozené centrum Horního Wallisu. V bezprostřední blízkosti města se rozprostírá největší ledovec Alp – Aletsch, který je jako světový přírodní unikát zapsán v seznamu UNESCO. Brig je také známý jako železniční hraniční město mezi Švýcarskem a Itálií.

celý článek

 

Crans Montana – Aminona, lyžování a golf v Alpách

Crans Montana – Aminona, lyžování a golf v Alpách

Ve švýcarském kantonu Wallis, jsou na severní straně údolí řeky Rhôny, v kopcích ukryty dvě vesnice – Crans a Montana. Ty se spojily v jedno horské středisko, které je synonymem pro luxusní dovolenou a nabízí zábavu jak v létě, tak i v zimě. Později se k těmto vesnicím připojila i vesnička Aminona a vznikla tak lyžařská oblast známá pod zkratkou CMA.

celý článek

 

Saas Fee – letovisko bez aut v kantonu Wallis

Saas Fee – letovisko bez aut v kantonu Wallis

Světoznámé švýcarské letovisko Saas Fe se rozkládá téměř přede dveřmi ledovce Aletsch, který je zapsán na seznamu UNESCO. Sluncem hýčkaná horská vesnice Saas-Fee, kde nejezdí žádná auta, je lemována 18 velikány. Vysokohorské centrum leží na italských hranicích pod horou Mt. Allalin a je nejvýše položenou osadou v údolí Saastal.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko