Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

kanton Appenzell Innerrhoden

Appenzell Innerrhoden - informace o kantonu

Appenzell Innerrhoden je polokanton rozkládající se na severovýchodě Švýcarska. Původně byl součástí jednotného kantonu Appenzell, který se ke Švýcarské konfederaci připojil v roce 1513. Později se však tento kanton rozdělil na dvě části, polokantony Appenzell Ausserrhoden a Appenzell Innerrhoden, jež mají ve švýcarské Radě kantonů každý pouze jednoho zástupce.

Za úřední jazyk je považována němčina a většina místních obyvatel se hlásí k protestantské víře. Celkově na území kantonu Appenzell Innerrhoden, který má rozlohu 173 kilometrů čtverečních, žije okolo 15 tisíc obyvatel. Kanton pod sebe zahrnuje pouhých 6 obcí. Sousedí s polokantonem Appenzell Ausserrhoden a kantonem Sankt Gallen. Hlavním městem je Appenzell, obklopený ze všech stran horami.

Metropole Appenzell nabízí spoustu turistických zajímavostí. V historickém centru stojí malebné dřevěné domky s barevnými okenicemi z 18. století a centrem všeho dění je náměstí Landsgemeinddeplatz. Za návštěvu stojí turistické centrum nebo Muzeum Appenzell, které je největším v regionu a ukrývá sbírky ručních výšivek, oděvů a ukázek tesařských prací. Muzeum sousedí s budovou radnice a původně barokním kostelem sv. Mauricia.

Appenzellský kraj je z minulosti známý řadou specifik, které v jiných částech Švýcarska budily přinejmenším údiv. Až do roku 1988 se v celém kantonu udržoval tradiční zvyk, že se školní rok zahajoval vždy na jaře. Zasněžená krajina a neprostupné hory totiž neumožňovaly místním dětem v zimě školu navštěvovat. Také, co se týče oslav Silvestra, fungovaly zde jisté odlišnosti. V některých vesnicích jej slavili hned dvakrát, poprvé tradičně 31. prosince a pak znovu o 14 dní později podle dřívějšího juliánského kalendáře. Ještě v dnešní době se v kraji setkáte s muži i ženami v tradičních krojích. V Appenzellu se vyrábí výborný sýr pojmenovaný po tomto kraji. Zajímavostí také je, že právě v Appenzellu byl v 19. století vyšlechtěn Appenzelský salašnický pes.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko