Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

kanton Graubünden

Graubünden - informace o kantonu

Graubünden je s rozlohou 7106 km2 největším ze švýcarských kantonů a nachází se na hranicích s Itálií a Rakouskem. Rozkládá se v jihovýchodní části země a pro jeho krajinu jsou typické vysoké horské masívy a hluboká údolí. To má za následek také jeho řídké osídlení, žije zde jen okolo 190 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Chur, mezi další významná města patří Davos, Igis, St. Moritz a Domat. V kantonu Graubünden se hovoří třemi jazyky: německy, rétorománsky a italsky.  Důležitým zdrojem příjmu v této oblasti se stal především cestovní ruch, v létě je to pěší a vysokohorská turistika a v zimě sjezdové či běžecké lyžování a snowboarding v některém z místních a kvalitních lyžařských areálů. Známá turistická střediska se rozkládají na alpských náhorních plošinách. Nejznámější místa oblasti jsou St. Moritz, Davos, Arosa, Flims nebo Lenzerheide. Nejvyšší horou je Piz Bernina tyčící se do výšky 4049 metrů nad mořem. K výstupu na vrchol je nutné mít ledovcovou výstroj a zvládat techniku slaňování a jištění.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko