Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ženevské jezero

Ženevské jezero - informace o jezeře

Ženevské jezero je po Balatonu druhým největším sladkovodním jezerem ve střední Evropě. Asi 60 % jeho území náleží Švýcarsku, zejména kantonům Vaud, Geneva a Valais a 40 % plochy spadá pod Francii v oblasti Horního Savojska. Rozkládá se mezi Brnskými a Savojskými Alpami a pohořím Jura na severozápadě.  Jeho rozloha činí 582 km2, dlouhé je 72 km a šířka dosahuje 14 km, maximální naměřená hloubka je 310 metrů. Jezero bylo po tisíce let formováno ledovcem, který jej vytvaroval do půlměsíce. Obklopeno je krásnou přírodou a mohutnými horami, proto se také stalo častým a vyhledávaným cílem turistů. V létě se zde můžete věnovat plachtění, windsurfingu, vodnímu lyžování, veslování a samozřejmě také koupání v jeho vodách. Přitažlivé je ale také během zimních měsíců, na své si zde přijdou milovníci lyžování, snowboardingu, freeridu, sáňkování, rodiny s dětmi i pěší turisté.  Ženevské jezero se dělí na Grand Lac (Velké jezero) na východě a na Petit Lac (Malé jezero) na západě

Na jezeře se nachází 2 ostrovy - Ile de la Harpe a Ile de Peilz. Hlavním přítokem Ženevského jezera je řeka Rhôna, která se do něj vlévá deltou mezi Le Bouveret a Villeneuve. Dalšími významnými přítoky jsou řeky Dranse, Venoge a Aubonne. Teplota vody se v létě pohybuje mezi 19 až 24°C, v zimě jezero nezamrzá a teploty dosahují 4 až 5°C. Velkou část jezerní vody tvoří tající ledovce a sníh. V jezeře se vyskytuje 26 druhů ryb, například štika obecná, pstruh obecný, siven alpský nebo síh malý. V oblasti je významné také vinařství a na jezeře je rozvinutá lodní doprava.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko