Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

kanton Appenzell Ausserrhoden

Appenzell Ausserrhoden - informace o kantonu

Na severovýchodě Švýcarska se na 243 kilometrech čtverečních rozkládá polokanton Appenzell Ausserrhoden. Původně byl součástí jednotného kantonu Appenzell, který se ke Švýcarské konfederaci připojil v roce 1513. Později se však tento kanton rozdělil na dvě části, polokantony Appenzell Ausserrhoden a Appenzell Innerrhoden, které mají ve švýcarské Radě kantonů každý pouze jednoho zástupce.

Úředním jazykem je němčina a většina místních obyvatel se hlásí k protestantské víře. Celkově na území kantonu Appenzell Ausserrhoden žije okolo 53 tisíc obyvatel. Kanton pod sebe zahrnuje asi 20 obcí. Kanton sousedí s polokantonem Appenzell Innerrhoden a kantonem Sankt Gallen. Hlavním městem se stalo Herisau, kde žije cca 20 tisíc obyvatel.

Herisau je sídlem kantonální rady a může se pochlubit pěkným historickým centrem. Ve městě najdete několik zajímavých památek, jako je například farní kostel z 16. století, zvonice ze 7. století nebo třeba radnice. Pokud vás zajímá historie města, navštivte místní muzeum. V blízkosti města se nachází několik krásných hradních zřícenin, za vidění stojí například Rosenberg, Rosenburg, Waldstätterberg nebo Lutzenland. Herisau bylo a stále je průmyslovým městem, v minulosti zde fungovaly velké továrny na výrobu bavlněného zboží, výrobu vyšívaného zboží a barevných papírů. V provozu byly také barvírny. Dnes se drží v popředí textilní, strojírenský, chemický, dřevařský průmysl.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko