Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bernské Alpy

Bernské Alpy

Mohutný horský masiv Bernské Alpy se nachází v samotném středu Švýcarska a spolu s Walliskými Alpami a Mount Blancem patří mezi nejkrásnější a nejvýznamnější alpský celek nejen Západních Alp, ale i celé Evropy. Součástí Bernských Alp jsou hory Jungfrau, Eiger a Mönch, které jsou hlavními turistickými lákadly v oblasti. Kromě pěších turistů přitahují hlavně horolezce z celého světa, kteří stále hledají nové a nové cesty na jejich vrchol. Bernské Alpy hraničí na severu s Brienzským a Thunerským jezerem, řekou Aarou a Simme a od Freiburgských Alp je dělí město Niedersimmental.

V Bernských Alpách se nachází 9 vrcholů, které jsou vyšší než 4000 metrů. Hlavní horský hřeben se táhne v délce 85 km. Nejvyšší horou je Finsteraarhorn vysoký 4274 metrů nad mořem. Pohoří je celkově poměrně dobře zpřístupněno turistům. Největší turistickou atrakcí v oblasti Bernských Alp je jízda vlakem na Jungfraujoch, což je nejvýše položená železniční stanice v Evropě. Nachází se ve výšce 3 454 metrů nad mořem pod trojicí vrcholů Jungfrau, Mönch a Eiger. Trať vede tunelem proraženým do severní stěny Eigeru, uvnitř hory se zatočí, projede pod vrcholem Mönchu a na denní světlo se dostane až na vrcholu Jungfraujoch. Jungfraujoch se tak právem stala Mekkou vysokohorské turistiky ve Švýcarsku. Unikátní je síť horských ozubnicových železnic a lanovek, které umožňují návštěvníkům zavítat do jinak téměř nepřístupných míst. Stavba tratě na Jungfraujoch začala v roce 1896, dokončena byla v roce 1912 a překonává převýšení 1 400 metrů.

Bernské Alpy jsou rovněž široce zaledněnou oblastí, sbíhají se zde 4 ledovce: Grosser Aletschfirn, Jungfraufirn, Ewigschneefeld a Grünegfirn. Současné zalednění je dokladem čtvrtohorního zalednění. Ve vyšších polohách zde i v létě dohází k hustému sněžení a teploty se v ranních hodinách mohou pohybovat pod bodem mrazu. K rozvoji alpinismu začalo v této pblasti docházet po roce 1857, kdy byl poprvé zdolán vrchol Mönch nacházející se ve výšce 4049 metrů nad mořem. Postupně pak bylo dosaženo většiny místních vrcholů jako je Eiger, Bietschorn, Aletschhorn, Schreckhorn a Grosse Fiescherhorn. Hlavními horskými středisky v Bernských Alpách se staly městečka Grindelwald a Lauterbrunnen. Celý region je dnes pro svou krásu a jedinečnost zapsán na seznamu UNESCO a je jedním z nejvyhledávanějších ve Švýcarsku.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko