Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Engelberg

Engelberg  - informace o středisku

(1050 – 3020 m. n. m.)
Městečko Engelberg, jehož název v překladu znamená „Andělská hora“ se rozkládá pouhých 35 km jihovýchodně od Luzernu. Zdejší lyžařské středisko je nejvýše položeným střediskem Centrálního Švýcarska a také místem, kde se psala lyžařská historie. V roce 2004 Engelberg slavil 100. výročí svého založení. Již v roce 1915 zde byla do provozu uvedena první lanovka. V okolí městečka najdeme různorodou krajinu, která si vzájemně dost kontrastuje. Severně od Engelbergu se nachází mírná a nepříliš hornatá krajina, zatímco na jihu se až do výšky 3000 metrů tyčí skalnaté štíty hor.

Z Engelbergu se lanovkami dostanete do dvou lyžařských areálů – Titlis a Brunni. Celkově oba areály nabízí lyžování na 82 km sjezdových tratí, z nichž 9 je modrých, 17 červených a najdeme zde i jednu náročnou černou trať. Přepravu lyžařů zajišťuje 7 vleků, 8 sedačkových a 8 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 21 400 osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby také uměle zasněžovány moderními sněhovými děly. Díky poloze ve vysoké nadmořské výšce je zde po celou sezónu dostatek kvalitního sněhu a možné je dokonce i letní lyžování. Areál Brunni je ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi. Rozkládá se na jižní straně vrcholu Schonegg a lyžuje se na zelených a modrých tratích, pro děti je zde připraven zábavní Yeti Park.  Hlavním cílem lyžařů je však nejvýše položený a nejrozsáhlejší ledovcový areál Titlis. Jeho 67 km tratí vede na severní straně stejnojmenné hory. Areál se vyznačuje krásnými širokými carvingovými tratěmi a prudkými sjezdy pro zkušené lyžaře. Samotný areál se dělí ještě do tří pater. Do prvního patra, kde jsou lehčí svahy pro rodiny s dětmi, vás z Engelbergu vyveze sedačková lanovka a zubačka. Když vyjedete kabinovou lanovkou do 2. patra, ocitnete se v samotném srdci lyžařské oblasti. Dolů si můžete sjet buď náročné červené tratě pod vrcholem Jochstock, který se nachází ve výšce 2564 metrů nad mořem, nebo tratě vedoucí ze stanice Stand. Na vrchol s ledovcovými svahy a náročnými sjezdovkami se dostanete speciální vyhlídkovou kabinovou lanovkou "Rotair", jejíž dno se během cesty otočí o 360°. Jakmile vyjedete na vrchol, otevře se před vámi nádherné panorama s výhledem na Jungfrau a Eiger. Za návštěvu zde stojí také ledovcová jeskyně. Pro lyžaře však hlavní atrakci představuje 12 km dlouhý sjezd z Titlisu až do Engelbergu s převýšením 2000 metrů, což je nezapomenutelným zážitkem. Pro pěší a běžkaře je určena kabinová lanovka do horského sedla Fürenalp. V údolí u Engelbergu je 25 km běžeckých tratí, které jsou přístupné zdarma. V prvním patře areálu je 13 km okruh a ve druhém patře pak další 4 km okruh. Vyznavači snowboardingu si užijí jízdu ve Freestyleparku na ledovci a ve snowparku, který je umístěn ve 2. patře areálu Titlis.

V Engelbergu můžete navštívit benediktýnský klášter založený v roce 1120, který až do roku 1798 vládl celému kraji. V dnešní době je hojně navštěvovanou historickou památkou, kde je stále v provozu ruční výrobna tradičního výborného sýra. Pokud si budete chtít ještě zasportovat, navštivte sportovní halu s ledním stadiónem a plaveckým bazénem Sonnenberg. Pro relaxaci slouží wellness lázně „Eienwäldli“, kde je možné vyzkoušet parní a dešťovou jeskyni, saunu, páru, bio-saunu, kneippovy lázně, zařádit si na skluzavce vodopádu. Ubytovací kapacity se nacházejí po celém středisku ve vzdálenosti maximálně 1500 metrů od lanovek, dopravu k vlekům zajišťuje bezplatný skibus jezdící v pravidelných 10 minutových intervalech. Parkování v místě pobytu je zdarma, parkoviště u lanovek a krytá parkoviště jsou za poplatek. Engelberg je od Prahy vzdálen 790 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko