Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Flumserberg

Flumserberg - informace o středisku

(1220 – 2222 m. n. m.)
Mezi městy Curych a Chur se nad městečkem Flums rozkládá velká lyžařská oblast Flumserberg, patřící k regionu Heidiland. Milovníci zimních sportů a radovánek zde najdou vše, co je láká, například sjezdovky všech stupňů náročností vhodné i pro freeride, malebné zimní stezky, zábavní parky, sjezdovky pro snowboarding, cvičné vleky pro děti a mnoho dalších. Flumserberg v Granských Alpách nabízí lyžování na 65 km sjezdovek.

Lyžuje se na severovýchodních svazích a na horské plošině nad jezerem Walensee. Hlavním nástupním místem do areálu je vesnička Tannenbodenalp, kam vede kabinka přímo od břehu jezera. Pro návštěvníky je zde připraveno 19 modrých, 39 červených a 7 černých sjezdovek. Přepravu lyžařů zajišťuje 5 vleků, 8 sedačkových a 4 kabinové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 21 tisíc osob za hodinu. V dolní části areálu najdete spíše méně náročné modré tratě, pokud se vypravíte výš, můžete si zalyžovat na několika červených a obtížných černých sjezdovkách. Najdete je pod vrcholy Prodkammu, Maschgenkammu nebo na nejvyšším bodu areálu Leisstu v nadmořské výšce 2222 metrů.  Náročným lyžařům je určena sjezdovka Terza, která dosahuje převýšení 1500 metrů. Ti, kdo vyhledávají divokou jízdu v hlubokém sněhu, budou nadšeni ze sjezdů z vrcholů až k Maschgenkammu nebo Schilstalu. Pro snowboardisty je mezi Prodkammem a Prodalpem připraven snowpark s big air, boardercrossem a raily. V oblasti Prodalp se nachází běžecké trati v délce 19 km a maratonská trať Sonnentäli Madils. V Madils se také nachází zajímavost v podobě „psí trati“, kam mohou majitelé psů vzít své čtyřnohé miláčky s sebou. V okolí Flumserbergu se nachází další areály: Pizol nad Bad Ragaz, Amden a Kerenzerberg.

Po lyžování si můžete vychutnat koupání v blízkém Bad Ragaz, kde vznikly největší přírodní termální lázně v Evropě. Jde o oblíbené a vyhledávané lázeňské místo s účinnými syrovátkovými kúrami.  Voda v termálních lázních má příjemných 34°C a je ideální pro uvolnění a relaxaci.  Ve Flumserbergu je široká nabídka polyžařských aktivit, vyzkoušejte přírodní ledovou dráhu ve Flumserbergu, jízdu sáněmi taženými psy nebo noční jízdu na osvětlené sáňkařské trati. Také nejmenší návštěvníci se zde nebudou nudit, bývají pro ně pořádány pohádkové večery. Samotné městečko se pyšní mnoha historickými budovami a po mnoho let se zde pravidelně koná tradiční pašijová noc s průvodem v dřevěných maskách, což svědčí o jeho bohaté historii. Od Prahy je oblast Flumserberku vzdálená 651 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko