Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Andermatt

Andermatt - informace o středisku

(1444 - 2963 m. n. m.)
Ve švýcarských Urnských Alpách se pod Gothardským průsmykem nachází horská městečka Andermatt, Hospental a Realp. Středisko Andermatt přitahuje zejména náročnější a zkušené lyžaře, ale na své si zde přijdou i začátečníci a rodiny s dětmi. Jelikož má Andermatt společný skipas s 30 km vzdáleným střediskem Sedrun-Disentis, je vám tak k dispozici kolem 130 km sjezdových tratí. Středisko se pyšní zejména dvěma ledovci vysokými necelých 3000 metrů, které se rozkládají pod vrcholem Gemsstock. Tyto ledovce jsou během letního období jako jedny z mála pokryty speciální fólií, která je chrání před účinky globálního oteplování. Ledovce v zimní sezóně přitahují hlavně milovníky freeridu, skialpinismu a snowboardisty.

Samotný areál poskytuje 74 km sjezdových tratí, z nichž 6 je modrých, 6 červených a 4 černé. Přeprava lyžařů je zajištěna 7 vleky, 4 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 12 tisíc osob za hodinu. Středisko kromě kvalitních terénů pro freeride nabízí také upravené sjezdovky s vyváženým podílem těžkých, středních a lehkých sjezdů.  Na Gemsstocku byla vybudována jedna z prvních sjezdovek určených pouze pro carvingové lyžování, která nese jméno po vítězi Olympijských her v Sapporu - Bernhardu Russim. Z Andermattu je možné vyrazit do 3 lyžařských areálů, které jsou navzájem propojeny. Přímo nad Andermattem se rozkládá areál Gutsch s 6 sjezdovkami, které obsluhují 2 sedačkové lanovky a 2 vleky. Kabinkovou lanovkou je přístupný areál Gemmstock, rozkládající se ve výšce 2015 – 2963 metrů nad mořem. Z ledovců vede červená a černá sjezdovka a množství volných svahů pro freeride. Krásný sjezd vede údolím Felsental nebo Guspis  a vede do nedalekého Hospentalu. Menší areál Wintherhorn leží nad Hospentalem a poskytuje lyžování na 4 sjezdovkách. Lyžařský areál v Realpu je určen hlavně rodinám s dětmi, jelikož je vybaven mírnými a cvičnými svahy.

Vyznavači běžeckého lyžování si mohou zajezdit na 20 km značených a upravovaných tratí, které vedou okolím Andermattu. Pro snowboardisty je zde kromě volných terénů připraven snowpark s nejdelší U-rampou v centrálním Švýcarsku. Její délka je 120 metrů, šířka 15 metrů a výška 4,5 metru. Připravena je pro vás také sáňkařská dráha a 8 km upravovaných zimních chodníků. Městečka ležící pod Gothardským průsmykem nabízí pohodové a zároveň cenově výhodné ubytování v hotelech, penzionech a apartmánech, které poskytují výhodné cenové balíčky s různými výhodami. Hotely Roessli a 3 Könige & Post nabízí kromě ubytování také relaxaci v sauně, vířivce, páře nebo bazénu. Andermatt je od hlavního města Prahy vzdáleno 750 km.

Andermatt – jak to sviští z ledovců

Andermatt – jak to sviští z ledovců

Ve švýcarském kantonu Uri se pod úbočím horského sedla Oberalppas rozkládá známé středisko zimních sportů, městečko Andermatt. Je možné z něj vyrazit za lyžováním do tří vzájemně propojených skiareálů. Velkou atrakcí Andermattu je pak také zastávka ledovcového panoramatického vlaku Glacier Express, který spojuje Zermatt se Svatým Mořicem.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko