Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saas-Fee

Saas-Fee - informace o středisku

(1800 – 3600 m. n. m.)
Lyžařské středisko Saas-Fee tvoří společně se sousedním střediskem Saas-Grund rozsáhlou oblast Saastal, která je legendou mezi švýcarskými lyžařskými středisky. Rozkládá se ve Walliských Alpách a je obklopena nejvyššími vrcholky švýcarských Alp. Jen asi 20 km odtud se tyčí mohutný masív Matterhornu vysoký 4478 metrů nad mořem.  Dominantní jsou také čtyřtisícovky Dom vysoký 4545 metrů a Weismiess s výškou 4023 metrů nad mořem.

Lyžařská oblast Saastal je tvořena třemi navzájem propojenými lyžařskými areály Saas-Fee 1800/Allalin, Saas-Almagell a Saas-Grund. Celkově je zde lyžařům k dispozici 140 km sjezdových tratí, z nichž 15 je modrých, 31 červených a 6 náročných černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna 22 vleky, 6 sedačkovými a 11 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 33 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a asi 20 % z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. Ledovcový areál Saas-Fee 1800/Allalin ležící pod Allalinhornem je největší v celé oblasti. Přístup do areálu je z vesničky Saas Fee, kam ještě do roku 1951 nevedla silnice. Dnes ji sice s okolním světem spojuje betonová silnice, ale díky projektu GAST zůstává obec ukrytá v Alpách stále klidným a tichým místem. Sjezdovky jsou orientovány převážně na severovýchod a většina má středně těžký charakter. Na ledovci je možnost celoročního lyžování. Na samotný vrchol ve výšce 3500 metrů se dostanete metrem, které je ukryté v ledovci a je nejvyšší na světě. Na jeho horní stanici byla vystavěna otáčivá panoramatická restaurace. Kromě restaurace stojí za návštěvu také jeskyně vyhloubená v ledovci. Dolů můžete sjet po 9 km dlouhé červené trati s převýšením 1800 metrů. V sousedství areálu Saas-Fee se nachází ještě další menší rodinný areál Saas Almagell. Areály spolu bohužel nejsou propojeny vleky, přepravu tak zajišťuje pravidelně jezdící skibus.

Pro běžkaře je v údolí mezi Saas-Grund a Saas Almagell připravena běžecká stopa v celkové délce cca 25 km. Vyzkoušejte také sáňkařskou dráhu vedoucí z vrcholu Hannig. Saas-Fee je rovněž rájem pro snowboarding. Byl zde totiž vystavěn jedinečný snowpark s dvousetmetrovou superpipe, quaterpipe, překážkami, raily a skoky. Připravena je zde rovněž snowboardcrossová trať světových parametrů. Pravidelně se zde pořádají letní kempy a Saas-Fee se tak stalo jedničkou na freestylové scéně. K zábavě a relaxaci po lyžování slouží především Freizeitizentrum Bielen, kde najdete 25 metrů dlouhý bazén, saunu, vířivku, kurty na tenis a badminton. V okolí střediska můžete vyzkoušet jízdu se psím spřežením, na saních tažených koňmi, výlet na sněžnicích nebo pěší turistiku na upravovaných zimních chodnících. V Saas-Fee je široký výběr restaurací a barů, kde můžete ochutnat skvělou švýcarskou kuchyni. Saas-Fee je od Prahy vzdáleno 1040 km.

Saas Fee – letovisko bez aut v kantonu Wallis

Saas Fee – letovisko bez aut v kantonu Wallis

Světoznámé švýcarské letovisko Saas Fe se rozkládá téměř přede dveřmi ledovce Aletsch, který je zapsán na seznamu UNESCO. Sluncem hýčkaná horská vesnice Saas-Fee, kde nejezdí žádná auta, je lemována 18 velikány. Vysokohorské centrum leží na italských hranicích pod horou Mt. Allalin a je nejvýše položenou osadou v údolí Saastal.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko