Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zinal - Grimentz

Zinal - Grimentz - informace o středisku

(1600 – 2920 m. n. m.)
Na konci údolí Val d´Anniviers v jižním Švýcarsku se nachází dvě navzájem propojená střediska Zinal a Grimentz. Nad nimi se tyčí čtvrtá nejvyšší hora Evropy - Weisshorn vysoká 4505 metrů nad mořem. Díky vysoké nadmořské výšce je zde garantována kvalitní sněhová pokrývka až do pozdního jara. Hotelová vesnička Zinal s lyžařským areálem je navíc celou dobu zastiňována okolními velikány, což znemožňuje tání sněhu. Obě vesničky jsou díky své jedinečné tradiční architektuře považovány za nejzachovalejší skanzen ve Švýcarsku.

Lyžařské areály Zinal – Grimentz poskytují lyžování na 116 km sjezdových tratí, z nichž je 21 modrých, 54 červených a 25 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 13 vleků, 5 sedačkových a 2 kabinkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 16 270 osob za hodinu. Většinu sjezdovek najdeme v areálu Zinal na severovýchodních svazích masívu Corne de Sorebois měřícím 2 896 metrů nad mořem. Do centra areálu vás vyveze moderní kabinková nebo čtyřsedačková lanovka. Specialitou Zinalu je široká freeridová zóna ve výšce 2300 – 2800 metrů, která patří mezi největší ve Švýcarsku. Mnoho freeridových svahů je i za hranicemi střediska směrem ke Grimentzu a k přehradě Lac de Moiry. Ze Zinalu lze sice sjet na lyžích po černé sjezdovce do sousedního areálu Grimentz, návrat ale možný jen skibusem. Oproti Zinalu je Grimentz lidnatější a má rozsáhlejší a dosud původní zástavbu. Do lyžařského areálu se dostanete z vesnice kabinkovou lanovkou. Na své si zde přijdou jak lyžaři, tak i snowboardisté. Zdatní lyžaři vyhledávají zajímavé houpavé červené a černé tratě vedoucí zpod vrcholu Becs-de-Boson. Na protějším svahu Roc d´Orzival najdete další sjezdovky, které stojí za návštěvu i kvůli krásnému výhledu na okolní krajinu. Otevře se před vámi panorama od Matterhornu po Mont Blanc, včetně vrcholů Bietschhorn, Mönch či Jungfrau. Níže ve Val d´Anniviers jsou ještě dva další areály - St. Luc-Chandolin a Vercorin. V celé oblasti Val d´Anniviers je pro běžkaře připraveno 70 km upravovaných a značených tras. Snowboardisté si zde kromě jízdy na širokých freeridových terénech mohou zařídit ve snowparku v Grimentz. V obou areálech je k dispozici krytý bazén, fitness se saunou, kluziště nebo sáňkařská dráha. Střediska Zinal a Grimentz jsou od Prahy vzdáleny 1020 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko