Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Leysin

Leysin - informace o středisku

(1200 – 2205 m. n. m.)
Lyžařské středisko Leysi se rozkládá ve Freiburgských Alpách a poskytuje nádherný výhled na Ženevské jezero a taky zdejší alpské velikány. Pro Leysin je typická tradiční architektura a velmi kvalitní lyžařské zázemí. Jde o lehké až středně těžké lyžařské středisko vhodné pro rodiny s dětmi a začátečníky, ale na své si zde přijdou i zkušení lyžaři.

Středisko lyžařům nabízí 100 km sjezdových tratí, z nichž 35 je modrých, 60 červených a 5 černých. O přepravu lyžařů se stará 21 vleků, 7 sedačkových a 2 kabinkové lanovky, jejichž přepravní kapacita činí 22 tisíc osob za hodinu. Většina tratí se nachází na vrcholu La Berneuse dosahujícím výšky 2200 metrů nad mořem. Pokud by vám tato nabídka nestačila, můžete v rámci skipasu Alpes Vaudoises využít až 550 km tratí, které najdete v sousedních areálech. Obrovská lyžařská oblast vznikla spojením areálů nad středisky Leysin, Les Mosses, Villars a Les Diablerets.  Areál Les Mosses se nachází asi 13 km nad areálem Leysin. Milovníkům freeridového lyžování je určen leysinský areál Tour d´Ai. Najdete zde rovněž bohatou nabídku i pro snowboarding – v Les Mosses je snowpark s boardercrossem a v Leysin zase Nescafé Freestyle Park se 150 metrů dlouhou U-rampou, slalomem, skoky, freestyle sjezdovkou a boardercrossem. Pro běžkaře jsou mezi Les Mosses a La Lécherette připraveny krásné upravované okružní trasy. Trati u Leysinu mají vždy dostatek kvalitního sněhu a při běhu se můžete kochat překrásnými výhledy do okolní krajiny. Celkem jsou pro běžkaře k dispozici dvě náročnější tratě.

Místní atrakcí je otáčivá restaurace Kuklos, ze které je nádherný výhled na místní horské velikány jako je Eiger, Matterhorn, Mont Blanc a vrcholky nad jižním břehem Ženevského jezera. Po lyžování si zajděte zaplavat na bazén, zahrát si nějaký sálový sport do místní sportovní haly, vyzkoušejte lezeckou stěnu nebo kluziště. Pokud chcete zažít trošku adrenalinu, zkuste jízdu ve sněhu na motokárách, paragliding nebo jízdu se psím spřežením. Středisko Leysin je od Prahy vzdáleno 930 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko