Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Diablerets

Les Diablerets - informace o středisku

(1200 – 3000 m. n. m.)
Vesnička Les Diablerets se nachází ve Freiburských Alpách pod průsmykem Col du Pillon. Ten tvoří hranici mezi německy a francouzsky mluvícími areály Gstaad a Les Diablerets. Nad Col du Pillon se rozkládá ledovcový areál Glacier 3000, který je společný pro obě střediska. Zážitkem je už cesta lanovkou na vrchol, kde na vás čeká panoramatická restaurace od architekta Botty. Dolů pak můžete sjet 14 km dlouhým sjezdem Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700metrů.  Okolí Les Diablerets je ideálním místem pro strávení aktivní letní či zimní dovolené ve švýcarském stylu. Celá oblast je totiž držitelem certifikátů Quality Label for Swiss Tourism garantujícím tu nejvyšší kvalitu veškeré materiálně technické základny pro turistiku a Family Welcome, který zaručuje předpoklad pro ničím nerušenou rodinnou dovolenou.

Obrovská lyžařská oblast vznikla spojením areálů nad středisky Leysin, Les Mosses, Villars a Diablerets.  Lyžování na nich je umožněno s použitím jednoho společného skipasu. Leysin a Les Mosses jsou samostatné areály, Villars a Les Diablerets jsou od roku 1996 oboustranně propojeny systémem sjezdovek a vleků. Středisko Diablerets nabízí lyžování na 125 km sjezdových tratí, z nichž 31 je modrých, 39 červených a 7 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 28 vleků, 11 sedačkových a 6 kabinových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 23 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a asi polovina z nich je také uměle zasněžována technickým sněhem.  Z Les Diablerets se dostanete do lyžařského areálu Meilleret, který Diablerets spojuje se sousedními vesničkami Villars a Gryon. Většina areálu poskytuje lyžování na náročnějších červených sjezdovkách pod vrcholem Meilleret nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux. Na druhé straně údolí se kabinovou lanovkou můžete dostat do rodinného areálu Isenau, který poskytuje lehké a nenáročné sjezdy. Skibusy je pak také možno se dopravit do nedalekých areálů Villars – Gryon nebo Leysin – Les Mosses.

Na vyznavače běžeckého lyžování čeká v okolí Les Diablerets 30 km okruhů, z toho 6 km v areálu Isenau a 5 km na ledovci. V Isenau najdete také snowpark, v létě si snowboardisté užijí na ledovci Glacier 3000, kde je největší evropský letní snowboardingový kemp. V Les Diablerets je široká nabídka dalších sportovních aktivit, jako například sáňkařská nebo bruslařská dráha, upravované zimní chodníky nebo relaxace v bazénu. Ve vesničce Les Diablerets najdete řadu ubytovacích kapacit. Středisko Les Diablerets je od Prahy vzdáleno 950 km.

Les Diablerets - ďábelsky dobré lyžování

Les Diablerets - ďábelsky dobré lyžování

Nedaleko Ženevského jezera se vysoko ve Freiburských Alpách nachází lyžařské středisko Les Diablerets, jehož největším lákadlem je ledovec. Na ten je možné se dostat pohodlně pomocí moderní visuté lanovky a užít si tak lyžování v necelých třech tisících metrech. Rozeklaný masiv Les Diablerets láká na jedny z nejlepších terénů ve Švýcarsku.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko