Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Villars

Villars - informace o středisku

(1300 – 3000 m. n. m.)
Nad Ženevským jezerem se na svazích rozkládají klidné, ale luxusní městečko Villars. Z Villars, který leží na široké sluneční terase na jižním svahu vysoko nad údolím řeky Rhony je nádherný výhled na hřebeny Vaudských, Waliských i Savojských Alp. Oblast je držitelem certifikátu Family Welcome, který zaručuje předpoklad pro ničím nerušenou rodinnou dovolenou. Certifikát Quality Label for Swiss Tourism zase garantuje tu nejvyšší kvalitu veškeré materiálně technické základny pro turistiku.

Obrovská lyžařská oblast vznikla spojením areálů nad středisky Leysin, Les Mosses, Villars a Les Diablerets.  Lyžování na nich je umožněno s použitím jednoho společného skipasu. Zatímco Leysin a Les Mosses jsou samostatné areály, Villars a Les Diablerets jsou od roku 1996 vzájemně propojeny systémem sjezdovek a vleků. Kromě lyžování na přilehlém ledovci Les Diablerets zde naleznete sjezdovky pro středně pokročilé lyžaře, pro příznivce carvingového lyžování, a také dětské svahy v oblasti Bretaye nad Villars. Celkově areály Villars nabízí lyžování na 125 km sjezdových tratí, z nichž 29 je modrých, 37 červených a 8 černých. Přeprava lyžařů je zajištěna 29 vleky, 10 sedačkovými a 5 kabinovými lanovkami s přepravní kapacitou 38 000 osob za hodinu. Nabídka freeridových svahů zde není příliš rozsáhlá, ale jako doplněk ke zdejším sjezdovkám je dostačující. Z Villars se dostanete do areálu Meilleret, který tvoří spojnici s areálem Les Diablerets. Po celém areálu jsou roztroušeny červené tratě, například pod vrcholem Meilleret přímo nad Les Diablerets nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux.

Skibusy je pak také možno se dopravit do nedalekých areálů Les Diablerets nebo Leysin – Les Mosses. Na vyznavače běžeckého lyžování čeká v okolí Les Diablerets 30 km okruhů, z toho 6 km v areálu Isenau a 5 km na ledovci. V Isenau najdete také snowpark, v létě si snowboardisté užijí na ledovci Glacier 3000, kde je největší evropský letní snowboardingový kemp. V oblasti je široká nabídka dalších sportovních aktivit, jako například sáňkařská nebo bruslařská dráha, upravované zimní chodníky pro výlety na sněžnicích nebo pěšky nebo relaxace v bazénu. K dispozici jsou návštěvníkům také tenisové a squashové kurty. Středisko je od Prahy vzdáleno 930 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko