Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chateaux d'Oex

Chateaux d'Oex - informace o středisku

(970 – 3000 m. n. m.)
Chateaux d´Oex je známá rekreační obec se 3 tisíci obyvateli ležící v Bernských alpách. Pro městečko jsou typické starobylé chaty a omezený noční život. Nad obcí se rozkládá pohodové a klidné lyžařské středisko, určené všem, kdo mají rádi zasněženou zimní krajinu bez masového přílivu turistů. Nabídka lyžování je zde však poměrně skromná, najdete zde převážně začátečnické a středně náročné sjezdovky v celkové délce 30 km. Přepravu zajišťují 4 vleky, 2 sedačkové a 1 kabinová lanovka. Zkušenějším lyžařům se doporučuje využít možnosti dojíždění vláčkem do některého z nedalekých středisek s větším výběrem sjezdovek. Více možností nabízí blízký areál Rougemont-Saanen-Gstaad a Snow Paradise 2000 se 125 km sjezdovek a 26 přepravními zařízeními. Kromě lyžování zde můžete provozovat snow golf na devítijamkovém hřišti, rafting, sáňkování, jízdu se psím spřežením, curling, paragliding a další zajímavé zimní sporty.

Specialitou Chateaux d´Oex je let horkovzdušným balónem, v lednu se zde pravidelně koná mezinárodní týden v létání balónem – „International Hot Air Balloon Week“. Do Chateaux d´Oex se sjedou příznivci balónového létání z celé Evropy. Hlavním turistickým centrem je Le Chalet proslulé výrobou velmi chutného sýra. V místním muzeu se můžete seznámit s tradičními dovednostmi místních obyvatel a se stavbami regionu. V městečku je možnost relaxace ve zdejším krytém vyhřívaném bazénu. V místě lze obdržet průkazku hosta, se kterou máte možnost využívat řady výhod, například vstup na plovárnu, minigolf, jízdárnu, horskou dráhu La Braye a mnoho dalších. Na okraji oblasti v La Braye-Château d'Oex je snowpark s množstvím překážek, skoků a railů. V areálu je k dispozici také lyžařská škola a školka pro děti, kterou vedou zkušení instruktoři. Středisko Chateaux d´Oex je od Prahy vzdáleno 900 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko