Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gstaad

Gstaad - informace o městě

(950 – 3000 m. n. m.)
Gstaad v oblasti Berner Oberland je součástí rozsáhlé oblasti Ski Gstaad, která leží v Bernských Alpách v sousedství frankofonního kantonu Vaud.  Během zimní sezóny se malá vesnička Gstaad stane místem s vysokou koncentrací celebrit, modelek a mnoha dalších prominentních a známých tváří. Centrem Gstaadu je jedna hlavní ulice lemovaná spoustou půvabných dřevěných chalup a obchůdků s nejrůznějším zbožím. Gstaad patří mezi luxusnější švýcarská střediska a navštívit zde můžete i místní kasino. Gstaad je centrem lyžařské oblast, která je dohromady tvořena 6 lyžařskými areály, jež nejsou navzájem propojené. Jde o Chateau d´Oex, Rougemont, Gstaad, Gsteig, Saanenmöser - Zweisimmen a Glacier 3000. Pro všechny areály platí jeden společný skipas.

Převážná většina sjezdovek je označována jako lehká až středně těžká a hodí se pro carving i freeride. K dispozici jsou jak nenáročné terény pro rodiny s dětmi, tak i vysokohorské lyžování na vaudském ledovci Les Diablerets.  Nejzajímavější tratí je 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700metrů. V Gstaadu a jeho okolí je pro návštěvníky připraveno 250 km sjezdových tratí, které jsou obsluhovány 28 vleky, 16 sedačkovými a15 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 58 tisíc osob za hodinu.  Běžkaři si mohou zajezdit na placených okruzích v okolí Gstaadu, které vedou až k dolní stanici kabinky na ledovec Les Diablerets.

K dispozici jsou také tratě pro psí spřežení, několik curlingových hal, ledových drah, lázní a k tomu sáňkařská dráha s nočním osvětlením. Vyzkoušejte skiparagliding, jízdu se psím spřežením, ledovou plochu na bruslení, sáňkařskou dráhu, jízdu na koni nebo se vydejte na skialpinistickou túru. Přihlásit se můžete do zimního kurzu „Yetti -Trail“, kde se seznámíte se stavbou iglú a s jízdou se saněmi taženými psy. Gstaad skytá mimořádně příznivé podmínky pro lety horkovzdušných balonů a proto se zde každoročně konají závody v horkovzdušném létání. V areálu můžete využít služeb lyžařské školy, školy snowboardingu, lyžařské školky, půjčovny a prodejny lyžařské výstroje a úschovny lyží. Je zde několik stánků rychlého občerstvení, bufety a restaurace.  O zábavu se postará diskotéka či kino, o relaxaci zase sauna, bazén, solárium nebo kvalitní masáž. Zahrát si můžete tenis i squash. Gstaad je od Prahy vzdálen 890 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko