Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Wengen

Wengen - informace o středisku

(1034 – 2320 m. n. m.)
Wengen je typická alpská vesnice ležící 400 metrů nad údolím Lauterbrunnen na úpatí masivu Jungfrau. Vede sem jen ozubená horská železnice Wengernalpbahn. Wengen, jenž je součástí rozsáhlého skiregionu, který se rozkládá pod vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch, je známý zejména díky pravidelnému pořádání Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Údolí Lauterbrunnen je zároveň výchozím bodem do sousedního areálu Mürren – Schilthorn. Ve Wengenu se lyžuje v areálu Kleine Scheidegg/Männlichen, jež tvoří spojnici mezi areály Wengen a Grindelwald. Představuje zároveň hlavní lyžařské centrum ve skiregionu Jungfrau.

Samotný areál poskytuje lyžování na 110 km sjezdových tratí, které jsou z 80% tvořeny převážně náročnými černými a středně těžkými červenými tratěmi. Zbylých 17 sjezdovek je lehčích modrých. O přepravu lyžařů na svazích se stará 7 vleků, 7 sedačkových a jedna kabinková lanovka s celkovou přepravní kapacitou 20100 osob za hodinu. Svahy jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby zasněžovány technickým sněhem.  Vyhledávanou lahůdkou pro zkušené lyžaře je trať vedoucí z Lauberhornu do Wengenu, na které se pravidelně jezdí sjezdy Světového poháru.  Z Lauberhornu se můžete vydat i opačným směrem na Grindelwald po 13 km dlouhé sjezdovce s převýšením 1450 metrů. U vrcholku Männlichen se nachází také oblíbená carvingová sjezdovka. Milovníci extrémního lyžování mohou vyzkoušet své síly na trati Inferno Rennen, což je nejtěžší závod ve sjezdu určený veřejnosti. Sjezd vede z vrcholu Piz Gloria až do Lauterbrunnenu. Přímo nad vesnicí Wengen se rozkládají cvičné louky určené lyžařským začátečníkům. V údolí Lauterbrunnen se nachází 12 km dlouhý běžecký okruh. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark s halfpipe, skoky a raily.

Kromě lyžování je možné zde vyzkoušet například curling, bruslení, pěší turistiku nebo si můžete zajít zaplavat do bazénu. V letních měsících je tato oblast vyhledávaná milovníky pěší a vysokohorské turistiky, pro které je zde připraveno přes 90 km turistických značených cest.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko