Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mürren

Mürren - informace o středisku

(796 – 2971m. n. m.)
Lyžařské středisko Mürren je součástí rozsáhlého skiareálu v oblasti tzv. „střechy Evropy“ pod horskými masívy Jungfrau, Eiger a Mönch. Ze středisek, která se v této oblasti nachází, je Mürren – Schilthorn nejvýše položeným lyžařským centrem. Sousední areály pravidelně pořádají závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Středisko Mürren se dostalo do podvědomí turistů jako zakladatel masového sjezdového lyžování, postavením prvního vleku v Evropě a také jako první pořadatel světového poháru.

Samotný areál Mürren – Schilthorn poskytuje lyžování na 53 km sjezdových tratí, které jsou situovány na severovýchodních svazích. Orientace svahů i vysoká nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhové podmínky po celou zimní sezónu až do pozdního jara. Sjezdovky jsou z 30% modré, z 30% červené a 40% je náročných černých sjezdovek. O přepravu lyžařů se stará 12 moderních přepravních zařízení. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby také uměle zasněžovány technickým sněhem. Z Mürrenu dojedete za dvacet minut lanovkou na vrchol Schilthorn ve výšce 2971 metrů nad mořem. Odtud je jedinečný výhled na okolní krajinu tvořenou horskými velikány.  Vrchol Schilthorn, neboli Piz Gloria je proslavený zejména díky unikátnímu otáčivému restaurantu, který dobře znají především fanoušci jamese Bonda, který se zde natáčel. Piz Gloria nabízí také vynikající freeridové a skialpinistické terény mimo značené trasy. Na snowboardisty zde čeká funpark s halfpipe, skoky a raily.

Ve středisku můžete využít služeb lyžařské školy pro dospělé i pro děti od 4 let, školy alpského lyžování i školy snowboardingu, které vedou zkušení instruktoři. V místě najdeme pouze 2 km běžeckých tratí, pokud se však vydáte do sousedních středisek, najdete tam tratě v délce 12 km. Vyzkoušet můžete také některou ze tří sáňkařských tratí, umělé kluziště, zahrát si curling, squash nebo tenis na kurtu v tenisové hale. O zábavu se postarají restaurace, bary, diskotéky, obchody a bazén. Další možnosti společenského vyžití v podobách nejrůznějších výletů nabízí středisko Jungfrau Top Ski Region. Skvělým výletem je například jízda 7 km dlouhým tunelem na nejvýše umístěnou horskou stanici v Evropě – Jungfraujoch ve výšce 3454 metrů nad mořem.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko