Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpenarena - Flims - Laax - Falera

Alpenarena - Flims - Laax - Falera

(1100 – 3018 m. n. m.)
Ve Švýcarských Glarnerských Alpách se nedaleko města Churu rozkládá moderní a poměrně nové lyžařské středisko Alpenarena, které je tvořeno navzájem propojenými areály Flims, Laax a Falera. Středisko proslulo především nabídkou freeride aktivit a oblast tak přitahuje zejména mladé lyžaře, milovníky freeridu, snowboardingu a ostatních moderních stylů mezi zimními sporty. Každoročně se zde pořádají závody Skicross FIS World Cup a Snowboard FIS World Cup. Přestože se většina lyžařských terénů nachází na jižních svazích, je kvalita sněhové pokrývky garantována ledovcem Bundner Vorab, jež se tyčí do výšky 3028 metrů nad mořem. Navíc je kolem 70 % sjezdovek umístěno ve výšce nad 1800 metrů. Lyžařská sezóna tak trvá od listopadu až do konce dubna.

Klasičtí lyžaři si zde mohou zajezdit na 180 km sjezdových tratí, z toho 25 je modrých, 20 červených a 13 náročných černých. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 11 vleků, 7 sedačkových a 11 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 42 tisíc osob za hodinu. Jednotlivé areály jsou mezi sebou důmyslně propojeny systémem moderních sedačkových a kabinových lanovek, v okrajových částech pak najdete pomy a kotvy. Z ledovce Vorab vede do Flimsu 14 km dlouhá sjezdovka s převýšením 1900 metrů, na které si můžete užít a vychutnat freeridovou jízdu v hlubokém prašanu, skvěle upravené sjezdovky pro carving či náročnější jízdu v těžším mokrém sněhu v dolních partiích trasy.

Největším lákadlem Alpenareny je přes 40 km žlutě značených, ale neupravovaných sjezdovek, například Segnes, Platt'Alva a Scansinas. Všechny tyto sjezdovky jsou obsluhovány vlastními vleky. Skvělé freeride možnosti se vám nabízí také kolem vrcholu Cassons s výškou 2675 metrů nad mořem. Pokud vás carving či snowboarding již omrzel, vyzkoušejte telemarkové lyžování nebo jízdu na zábradlích, railech či na rampě. K dispozici jsou navíc také 3 megarampy a 2 parky se skoky. Veškeré tyto aktivity jsou určeny pouze pro vynikající a zkušené lyžaře. I ti však musí respektovat stupně hrozícího lavinového nebezpečí a sledovat aktuální sněhovou situaci. Běžkařům je v oblasti Alpenareny k dispozici 56 km upravovaných běžeckých tratí, z toho 6 km se nachází ve výšce nad 1500 metrů. Střediska Alpenareny nabízí také spoustu možností polyžařských aktivit, za návštěvu stojí třeba sportovní centrum Prau La Selva ve Flims Waldhaus, kde najdete fitness, kluziště a mnoho dalších zařízení. Máte možnost zkusit horolezectví na ledovci, bruslení i sáňkování. Pro děti je připraveno dobrodružství v indiánské vesničce, pro snowboardisty zase přenocování v teepee-stanu. K odpočinku vám poslouží některé z wellness center, které jsou umístěny téměř v každém hotelu, zejména ve Flims a Laax. K dispozici jsou návštěvníkům kryté i venkovní bazény, sauna, vířivka, solárium i masáže. V Alpenareně je možné vyzkoušet let horkovzdušným balonem, což může být nezapomenutelný zážitek. Připraveno je zde také přes 60 km upravovaných chodníků pro pěší turistiku. Jednotlivé areály nabízí celou řadu ubytovacích zařízení různých cenových kategorií. Hladové žaludky potěšíte v některé z více než 70 skvělých restaurací, na drink si zajděte do baru nebo do klubu. Alpenarena je od Prahy vzdálená asi 670 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko