Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arosa

Arosa - informace o středisku

(1800 – 2653 m. n. m.)
Na východě Švýcarska se v Plessurských Alpách nachází městečko Arosa. Leží v závěru údolí Schanfig a nedaleko za kopcem se nachází velká lyžařská střediska Davos, Klosters a Lenzerheide-Valbella. S těmito středisky je spojení možné jenom pomocí skibusu. Arosa si zatím uchovává svou poklidnou atmosféru a získala si tak mnoho příznivců.

Celkově je ve zdejším lyžařském areálu návštěvníkům k dispozici 60 km sjezdových tratí, z nichž 8 je modrých, 7 červených a 2 černé. Přeprava lyžařů je zajištěna 5 vleky, 7 sedačkovými a 3 kabinkovými lanovkami. Jejich celková přepravní kapacita je 21 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby také uměle zasněžovány technickým sněhem. Díky vysoké nadmořské výšce a svahům se severovýchodní orientací je zde zaručena kvalitní sněhová pokrývka po celou sezónu až do konce jara. Sjezdovky se nachází na třech masívech, které obklopují konec údolí Schanfig. Nejvyšším vrcholem je Weisshorn měřící 2653 metrů nad mořem a přitahuje spíše zdatnější lyžaře. Vede z něj sjezdovka v délce 5 kilometrů a s převýšením 900 metrů. Další náročnější a lyžařsky velmi zajímavé tratě najdete na masívu Hornli měřícím 2512 metrů a na Bruggerhornu.
Na Bruggerhornu vás kromě překrásné a nevšední krajiny upoutá také freeride park.

V Arose jsou dobré možnosti pro paragliding nebo lety horkovzdušnými balóny. Arosa však přitahuje také milovníky freeridu, skialpinismu nebo carvingu a poskytuje skvělé podmínky pro výlety na sněžnicích. Připraveno je zde kolem 40 km upravovaných zimních turistických cest. Na své si v Arose a okolí přijdou i vyznavači běžek a bruslaři. Po lyžování si můžete užít relaxaci v některém z wellness center v místních hotelech. Mezi nejzajímavější atrakce patří v lednu koňské dostihy na sněhu. Ubytování je možné přímo v Arose, kde na návštěvníky čeká několik hotelů a penzionů, nebo v horských chatách. Středisko Arosa je od Prahy vzdáleno 680 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko