Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Klosters

Klosters - informace o středisku

(810 – 2844 m. n. m.)
Klosters je světoznámé centrum zimních sportů ležící ve Švýcarských Alpách, které společně s Davosem, Zermattem a Sv. Mořicem patří k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům.  Klosters je sice menší a klidnější než okolní střediska, což ale vůbec neubírá na jeho exkluzivitě. Se sousedním Davosem je Klosters propojen vleky a lanovkami. Středisko se navíc pyšní certifikátem "Familien Willkommen", který zaručuje předpoklad pro ničím nerušenou rodinnou dovolenou.

Lyžařskou oblast s výbornými lyžařskými terény tvoří 5 oddělených areálů, které jsou mezi sebou spojeny skibusovou dopravou. Jde o areály Parsenn, Jakobshorn, Pischa, Rinerhorn a Madrisa. Klosters je s nimi propojen vleky a moderními lanovkami. Všechny areály společně nabízí přes 250 km sjezdových tratí, z nichž je 29 modrých, 47 červených a 34 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 27 vleků, 9 sedačkových, 12 kabinkových lanovek a také 3 gondoly. Jejich celková přepravní kapacita je 65 tisíc osob za hodinu.

Největším střediskem je Parsenn, který se rozkládá na svazích mezi Davos-Dorf a Klosters. Jeho velkou chloubou je 12 kilometrů dlouhý středně náročný sjezd z vrcholu Weissfluh ve výšce 2844 metrů vedoucí do vesničky Küblis. Trať dosahuje převýšení úctyhodných 2000 metrů. Areál Jakobshorn si oblíbili hlavně vyznavači snowbordingu či freestylu, z Davos-Platz vás tam vyveze gondola. Menší areál Pischa, kam se dopravíte skibusem z Davosu, poskytuje příjemné ranní a dopolední lyžování. Rinerhorn a Madrisa jsou poklidná rodinná střediska s převážně nenáročnými sjezdy. Na milovníky běžeckého lyžování čeká v údolí kolem 75 km značených a upravovaných tras. Oblast kolem Klosters patří k top regionům i pro snowboardisty. Ti si na své přijdou především v Jakobshornu, kde je pro ně připravena osvětlená halfpipe (Bogen), další halfpipe a funpark. Rozsáhlý funpark s quarterpipe a raily je také v areálu Pischa. V Parsenu a Madrise narazíte na boardercross a v Rinerhornu je ještě jeden menší funpark. Kromě těchto možností zde najdete navíc snowboardingové školy, konají se zde národní i mezinárodní soutěže ve snowboardingu a některé hotely jsou přímo specializované na snowboarding. Kromě zimních radovánek na svazích můžete v Klosters vyzkoušet například paragliding, létání v horkovzdušném balónu, bruslení či sáňkování. V Davosu pak můžete vyrazit také za kulturou, vydejte se do kina či divadla, do některé z galerií, do muzea expresionisty Ernsta Ludwiga Kirchnera nebo do muzea hraček či zimních sportů. Na každém kroku narazíte na kvalitní restaurace, bary a kluby. Samotné Klosters je centrem vyhlášených restaurací, z nichž některé byly oceněny i slavným průvodcem restaurací Michelin. Tato světoznámá lyžařská oblast je od Prahy vzdálena 670 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko