Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Davos

Davos - informace o středisku

(810 – 2844 m. n. m.)
Davos je světoznámé centrum zimních sportů ležící ve Švýcarských Alpách, které společně se Zermattem a Sv. Mořicem patří k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům.  Kromě toho, že je Davos doslova rájem pro milovníky zimních sportů, je také významnou ekonomickou metropolí, centrem konání vědeckých i politických kongresů a svůj věhlas si získal již koncem 19. století jako klimatické lázeňské středisko pro léčbu tuberkulózy. Svou exkluzivitu získal také pravidelným pořádáním Světového ekonomického fóra. Dnes Davos navštěvuje spousta VIP hostů, jako například princ Charles a potkáte zde i mnoho celebrit. Jelikož leží v kantonu Graubünden, je pro české turisty z hlediska vzdálenosti jedním z nejpřijatelnějších středisek ve Švýcarsku. To se ovšem nedá říci v případě finanční náročnosti. Díky dostatečné nadmořské výšce je v Davosu zajištěna kvalitní sněhová pokrývka až do pozdního jara. V případě potřeby je možné využít sněžných děl a svahy uměle zasněžovat. V Davosu se nachází Lavinové tréninkové a výzkumné centrum.

Lyžařskou oblast s výbornými lyžařskými terény tvoří 5 oddělených areálů, které jsou mezi sebou spojeny skibusovou dopravou. Jde o areály Parsenn, Jakobshorn, Pischa, Rinerhorn a Madrisa. S nedalekým sousedním areálem Klosters je propojen vleky a moderními lanovkami. Všechny areály společně nabízí přes 250 km sjezdových tratí, z nichž je 29 modrých, 47 červených a 34 černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 27 vleků, 9 sedačkových, 12 kabinkových lanovek a také 3 gondoly. Jejich celková přepravní kapacita je 65 tisíc osob za hodinu.

Největším střediskem je Parsenn, který se rozkládá na svazích mezi Davos-Dorf a Klosters. Jeho velkou chloubou je 12 kilometrů dlouhý středně náročný sjezd z vrcholu Weissfluh ve výšce 2844 metrů vedoucí do vesničky Küblis. Trať dosahuje převýšení úctyhodných 2000 metrů. Areál Jakobshorn si oblíbili hlavně vyznavači snowbordingu či freestylu, z Davos-Platz vás tam vyveze gondola. Menší areál Pischa, kam se dopravíte skibusem z Davosu, poskytuje příjemné ranní a dopolední lyžování. Rinerhorn a Madrisa jsou poklidná rodinná střediska s převážně nenáročnými sjezdy. Na milovníky běžeckého lyžování čeká v údolí kolem 75 km značených a upravovaných tras. Davos patří k top regionům i pro snowboardisty. Ti si na své přijdou především v Jakobshornu, kde je pro ně připravena osvětlená halfpipe (Bogen), další halfpipe a funpark. Rozsáhlý funpark s quarterpipe a raily je také v areálu Pischa. V Parsenu a Madrise narazíte na boardercross a v Rinerhornu je ještě jeden menší funpark. Kromě těchto možností zde najdete navíc snowboardingové školy, konají se zde národní i mezinárodní soutěže ve snowboardingu a některé hotely jsou přímo specializované na snowboarding. Kromě zimních radovánek na svazích můžete v Davosu vyzkoušet například paragliding, létání v horkovzdušném balónu, bruslení či sáňkování. V Davosu můžete vyrazit také za kulturou, vydejte se do kina či divadla, do některé z galerií, do muzea expresionisty Ernsta Ludwiga Kirchnera nebo do muzea hraček či zimních sportů. Na každém kroku narazíte na kvalitní restaurace, bary a kluby. Světoznámé lyžařské středisko Davos je od Prahy vzdáleno 680 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko